ЗВЕРНЕННЯ депутатів Монастириської районної ради Тернопільської області до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо ситуації, яка склалася в спиртовій галузі України

Депутати Монастириської районної ради стурбовані ситуацією, що склалася у спиртовій галузі держави, де заблоковано роботу ДП «Укрспирт», яке є єдиним виробником у сфері виробництва та реалізації спирту етилового.

Особливо нас турбує подальша доля роботи Ковалівського МПД ДП «Укрспирт», який знаходиться на території нашого району. Дане підприємство є основним бюджетоутворювачем районного бюджету. На  підприємстві працює 102 чоловіки. Під загрозою виплата заробітної плати не тільки працівників підприємства, а й усієї бюджетної сфери району.

Незважаючи на арешт коштів, що повністю блокує господарську діяльність ДП «Укрспирт», 6 червня 2018 року на Ковалівському МПД було проведено обшук, нібито за зустрічними перевірками контрагентів. Проте, підстави проведення обшуку абсолютно надумані, адже стосується співпраці з фірмами, які  реалізують зернові культури, а підприємство  в якості сировини використовує виключно мелясу бурякову. Крім того, в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку зазначено, що Ковалівське МПД використовує у виробництві зерно, автомобілі невідомого походження здійснюють завезення необлікового мазуту та зерна на територію заводу і це свідчить,  що на виробничих потужностях МПД здійснюється  незаконне виробництво необлікованого спирту. Однак, дані факти абсолютно не відповідають дійсності. Ковалівське МПД ДП «Укрспирт»  виготовляє спирт етиловий ректифікований вищої очистки з меляси бурякової і взагалі не здійснює закупівлю та переробку зернових культур. Технічної можливості  використовувати мазут в якості альтернативного палива у Ковалівського МПД теж немає.

При проведенні обшуку безпідставно вилучено і готову продукцію Ковалівського МПД, хоча податковим органам надано усі документи про законність походження даного спирту.

Крім того, Ковалівське МПД ДП «Укпспирт» є єдиним виробником у спиртовій галузі, яке виробляє і відправляє продукцію на експорт. Під загрозою зриву опинився контракт на поставку спирту в кількості 120 тис. дал. а.а. в Угорщину, що одночасно вплине і на імідж держави.

Монастириська районна рада просить негайно втрутитися в ситуацію, що склалася в спиртовій галузі України та розблокувати діяльність ДП «Укрспирт»

Прийнято депутатами Монастириської районної ради 15 червня 2018 року на 22 сесії