Зі святом Покрови Пресвятої Богородиці та Днем захисника України!

14 жовтня 2017 року у Монастириському районному комунальному будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня захисника України,  75-ї річниці створення Української повстанської армії, Дня українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці.

З вітальним словом до громади району та захисників України звернувся керуючий справами районної ради Вансач М.Т.

Шановна громадо! Дорогі захисники України!

14 жовтня ми втретє офіційно на державному рівні, у день Покрови Пресвятої Богородиці, у День українського козацтва та Української Повстанської Армії вшановуємо всіх, хто причетний до почесного і високого звання „захисника України” - від сивочолих учасників повстанських змагань та бойових дій у період Другої світової війни до молодих патріотів, котрі у ці дні боронять нашу рідну землю від російського агресора на сході України.

Шановні воїни УПА!

Ви уособлюєте патріотизм і любов до рідної землі, ви стали гідним взірцем для нашої молоді, яка зараз доводить свою вірність Україні, відстоюючи у жорстоких боях на Сході її незалежність і цілісність. Захисники України сьогодні - це приклад реального, дієвого патріотизму для кожної чесної людини і свідомого громадянина, наочним свідченням єдності всіх поколінь нашого народу у боротьбі за незалежність України.

Захист України – це праця, покликання і присяга самому собі, всього українського народу: волонтерів, медиків, військових, мирних громадян , які підтримують армію. Саме в цьому сила наших захисників: сила робити те, що іноді здається неможливим, спільна сила нескореності і перемоги!

Обов’язок кожного з нас - завжди пам’ятати про цих героїв, котрі життя віддали, захищаючи Україну. Ми також не маємо права забувати про їх осиротілі родини, про тих, хто вижив і потребує нашої з вами уваги та допомоги.

На жаль, теперішня влада не дуже шанує своїх героїв, патріотів України. Пільги і виплати, які задекларувала держава для ветеранів війни, воїнів УПА, учасників АТО перекладаються на місцеві бюджети, які дуже бідні, або «нульові».

Лікування воїнів АТО, матеріальне забезпечення воєнних частин на передовій часто проводиться за рахунок волонтерів та українських громадян. Бійці добробатів роками сидять в СІЗО, а та нечість, яка привела війну в Україну, яка розкрала і дальше розкрадає державу і армію в тому числі, гуляє на волі. Але я вірю, що так довго не буде. Народ зможе вибрати українську владу і нарешті жити достойно.

Від імені депутатів районної ради і від себе особисто щиро вітаю всіх, хто має високу честь носити горде ім’я захисника України, зі святом та бажаю незламної волі та мужності, надійного тилу, міцного здоров’я та мирного й щасливого неба!

Також сердечно вітаю усіх краян зі святом Покрови. Нехай Божа Матір буде прихильною до кожного з нас, до наших родин, до усієї України.

Слава Україні!

Слава її захисникам!