Депутати Монастириської районної ради на 20 сесії районної ради прийняли звернення до Президента України, Верховної Ради України, Міністерства закордонних справ України щодо ухвалення Польщею змін до "Закону про Інститут національної пам'яті"

Президент України

Верховна Рада України

Міністерство закордонних справ України

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Монастириської районної ради Тернопільської області до Президента України, Верховної Ради України, Міністерства закордонних справ України щодо ухвалення Польщею змін до "Закону про Інститут національної пам'яті - Комісію з переслідування злочинів проти польського народу та інших законодавчих актів", спрямованих проти України та українців

6 лютого президент Республіки Польща Анджей Дуда підписав ухвалені польськими Сеймом та Сенатом зміни до "Закону про Інститут національної пам'яті - Комісію з переслідування злочинів проти польського народу та інших законодавчих актів", які передбачають кримінальну відповідальність за пропаганду "бандерівської ідеології". Зокрема, закон стосується визначення "злочинів українських націоналістів" та організацій, що співпрацювали з Третім Рейхом, а також можливості відкриття, відповідно до ст. 55 закону про Інститут національної пам'яті, кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують ці «злочини».

Цими змінами Польща прагне ревізувати всю світову історію. Забороняється згадувати про факти співпраці польського уряду з Третім Рейхом (зокрема, під час розподілу Чехословаччини), злочини проти людяності в катівнях на кшталт Берези Картузької (де мордували і страчували українців, білорусів, литовців, євреїв, представників інших національностей). А за спростування історичної брехні передбачене позбавлення волі до 3-х років.

Одіозні зміни до законодавства Польщі криміналізують боротьбу членів ОУН і УПА за Українську державу. Таким чином, злочинцями оголошено всіх українців, які боролися за відновлення незалежності України. Заборона "бандерівської ідеології" - це заперечення права українців на власну державність і національну гідність.

В той час, як Україна спливає кров'ю, польські політики підступно б'ють у спину. Нагадуємо, що й Небесна Сотня, і тисячі наших героїв, які четвертий рік боронять Українську Державу та жертвують своїми життями в цій боротьбі, ішли і йдуть у бій під бандерівськими гаслами "Слава Україні! Героям слава!". Саме ці бандерівці стоять також і в обороні Польщі, Європи та всього світу від московської орди.

Потрібно дати рішучу відповідь Польщі і водночас апелювати до міжнародної спільноти, яка мала б нас підтримати. Це дискримінація українців через їхні погляди, а фактично тільки за те, що вони українці - тепер ми не маємо права дискутувати і мати власну позицію. Дискримінація стає частиною державної політики Польщі.

Вимагаємо від Президента України, як представника України на міжнародній арені, Верховної Ради України, Міністерства закордонних справ України зайняти більш жорстку позицію щодо відстоювання національних інтересів України, повернути звання Героя України Степанові Бандері та Романові Шухевичу та закріпили використання червоно-чорного стягу, як символ національно-визвольної боротьби українського народу, на адмінбудинках та  під час офіційних подій.

Слава Україні!

Прийнято депутатами Монастириської районної ради Тернопільської області сьомого скликання на 20 сесії Монастириської районної ради 20 лютого 2018 року