НАС ВБИВАЛИ, БО МИ УКРАЇНЦІ. ГОЛОДОМОР 1932 – 1933 рр. - запали свічку пам’яті!

НАС ВБИВАЛИ, БО МИ УКРАЇНЦІ

ГОЛОДОМОР 1932 – 1933 рр. - запали свічку пам’яті!

25 листопада 2017 року у місті Монастириська відбулося Віче-реквієм присвячене Дню пам’яті жертв голодоморів в Україні, в якому взяли участь голова районної ради Володимир Данилюк, голова райдержадміністрації Степан Бойко.

Голодомор 1932-1933 років – одна з найтрагічніших подій за всю історію нашої країни.

Приводу для Голодомору 1932-1933 років не було. Влада Радянського Союзу запровадила його штучно, проводячи примусові хлібозаготівлі. Відповідно до яких кожен селянин повинен був здавати певну норму зерна. У селян, які не могли здати цю норму, забирали всю худобу та іншу їжу. Дороги у великі міста були перекриті, а тих, хто намагався прорватися, розстрілювали на місці. Така політика продовжувалася протягом 17 місяців.

"Закон про п'ять колосків"

Закон з'явився у 1932 році. Тоді Сталін підписав закон, який передбачав мінімум 10 років в'язниці, максимум – розстріл, за крадіжку з колгоспів. Прозвали його "Закон про п'ять колосків" за те, що навіть кілька зібраних без дозволу колосків приводили до розстрілу.