Порядок призначення тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме

Відповідно до Порядку призначення та виплати тимчасової державної         допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року № 189, тимчасова допомога призначається у разі, коли:

рішення суду  про  стягнення  аліментів з одного з батьків не виконується  у  зв'язку  з  ухиленням  від  сплати  аліментів  або відсутністю  у  боржника коштів та іншого майна, на які за законом може  бути звернено стягнення;

стосовно    одного   з   батьків   здійснюється   кримінальне провадження  або  він перебуває на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення   волі,   якого   визнано   в   установленому  порядку недієздатним,  а  також  перебуває на строковій військовій службі;

місце проживання   (перебування)   одного   з   батьків    не встановлено.

Слід зазначити , що тимчасова допомога призначається дитині віком до 18 років та не   призначається  на  дітей,  які перебувають під опікою чи піклуванням або  на  повному  державному утриманні.

Якщо дитина,  яка  перебуває у відповідній установі (закладі) на повному державному утриманні,  під час літніх канікул перебуває вдома,  зазначена  допомога  призначається  за повні місяці такого перебування на підставі довідки  установи  (закладу)  про  те,  що дитина в цей час не перебувала на повному державному утриманні.

Тимчасова допомога призначається та виплачується за місцем проживання  (перебування)  одного  з  батьків, який утримує дитину (далі  -  одержувач),  управліннями  праці  та соціального захисту населення.

У разі  зміни  місця  проживання   (перебування)   одержувача виплата  тимчасової  допомоги  продовжується  органом  соціального захисту  населення  за  новим  місцем  проживання  (перебування) з місяця звернення одержувача.

Для призначення тимчасової допомоги одержувач подає органу соціального захисту населення за місцем проживання (перебування):

заяву  за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

копію свідоцтва про народження дитини

декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням  усіх  видів  соціальної  допомоги  (заповнюється  на підставі  довідок  про  доходи  кожного  члена  сім’ї).

Інформація про склад сім’ї заявника зазначається в декларації про  доходи  та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх  видів соціальної допомоги.

Залежно від  підстав,   на   яких   призначається   тимчасова допомога, додатково подаються такі документи:

• рішення суду  (виконавчий  лист)  про  стягнення  з  одного з батьків  аліментів на дитину;
  • довідка державної виконавчої служби, що  підтверджує  факт  несплати аліментів одним з батьків протягом шести  місяців, що передують місяцю звернення;
  • довідка відповідної установи про здійснення стосовно одного з батьків  кримінального  провадження  або  про  його перебування на примусовому  лікуванні, у місцях позбавлення волі, визнання його в установленому   порядку   недієздатним,  а  також  перебування  на строковій   військовій  службі
  • повідомлення органу   внутрішніх   справ  про  те,  що  місце проживання (перебування) одного з батьків дитини не встановлено

У  разі неможливості одержання довідки про наявність і розмір аліментів від органів державної виконавчої служби, розташованих на тимчасово  окупованій  території  України  та  в районі проведення антитерористичної  операції,  тимчасова  допомога призначається на підставі   письмової   заяви   одного   з  батьків  про  одержання (неодержання)  аліментів.

Відповідальність  за достовірність наданої органу соціального захисту  населення  інформації щодо неодержання аліментів або щодо їх  розміру  покладається на одного з батьків.

У   разі   поновлення   виплати   аліментіводин  з  батьків зобов’язаний  в  триденний строк письмово повідомити про це органу соціального захисту населення для припинення виплати (перерахунку) раніше  призначеної  тимчасової  допомоги.

Тимчасова  допомога  призначається  кожні  шість  місяців починаючи  з  місяця,  в  якому  подано  заяву з усіма необхідними документами.  У  разі  коли  до  заяви  не  додані  всі  необхідні документи,   орган   соціального   захисту   населення  повідомляє одержувачу  про  те,  які  документи  повинні бути подані протягом місяця.

Тимчасова  допомога  надаєтьсяна  дітей  у  розмірі, що дорівнює  різниці  між  50  відсотками  прожиткового  мінімуму для дитини  відповідного  віку  та  середньомісячним  сукупним доходом сім’ї  в  розрахунку  на  одну  особу  за попередні шість місяців.

Нагадуємо, що жителі району, які потребують безоплатної правової допомоги безкоштовно можуть звернутись за допомогою в Монастириське бюро правової допомоги за адресою: вул. Шевченка,12 А м. Монастириська,   2-й поверх, 4- ий кабінет.

Графік роботи -  з 9-ї до 18-ї год., крім суботи і неділі.

Контактний телефон: +38 03555 2 12 72.

Інформація надана в рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право».