Депутати Монастириської районної ради Тернопільської області підтримують звернення Президента України Петра Порошенка до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні від 17 квітня 2018 року.

Вважаємо, що таке рішення Константинопольської Матері-Церкви буде актом глибокої історичної справедливості, оскільки саме з Константинополя Україна прийняла Хрещення. Рішення про автокефалію сприятиме міжконфесійному і церковно-державному діалогу в Україні на засадах релігійної свободи та міжконфесійного миру, стане важливим кроком для забезпечення прав, свобод та релігійних потреб громадян. Створення автокефальної Православної Церкви в Україні зміцнить єдність українського суспільства, усуне ще одну можливість деструктивного втручання ворожих зовнішніх сил у політичні та соціальні процеси в Україні. У разі надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні Києво-Печерська і Почаївська Лаври, які зараз находяться під контролем УПЦ Московського патріархату, нарешті стануть українськими.

В діях центральних органів влади, органів місцевого самоврядування немає втручання у питання віросповідання, адже річ іде у сприянні щодо визнання однієї з найбільших традиційних Церков України. Це не тільки не суперечить Конституції України, але є прямим обов'язком держави, який закріплений ст. 30 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Впродовж століть Церква була не тільки релігійним, а й духовно - патріотичним вихователем української нації, тому ми не можемо залишитись осторонь процесів утвердження та визнання автокефалії і нехай  у цьому допоможе Господь.

Прийнято депутатами Монастириської районної ради 15 червня 2018 року на 22 сесії