ЗАЯВА депутатів Тернопільської обласної ради з приводу незгоди зі спробами запровадження в Україні так званого «ринку землі»

13 листопада 2019 року провладна більшість у Верховній Раді України проголосувала в першому читанні за основу антиукраїнський злочинний законопроект про запровадження так званого «ринку землі», розгляд якого ініційовано Кабінетом Міністрів України.
І це було зроблено, незважаючи  на спротив органів місцевого самоврядування, численні акції протесту фермерів, представників агропромислових підприємств, небайдужих громадян України, політичних та громадських організацій.
Прибічники так званого «вільного ринку земель сільськогосподарського призначення», під примітивними гаслами про відстоювання ринкових цінностей та права селян розпоряджатися власною землею, зробили черговий крок на шляху пограбування українців, реалізації своєї мети – скупити за безцінь родючі чорноземи  іноземцями та перетворити селян на кріпаків.
Розглянутий законопроект, встановлюючи норму «200 тис.га земель в одні руки», спрямований на створення аграрного олігархату, знищення дрібних і середніх сільськогосподарських підприємств, що порушить стабільність роботи агропромислового комплексу і  несе загрозу  продовольчій безпеці держави та може призвести до дестабілізації ситуації та втрати незалежності України.
Ми, депутати Тернопільської обласної ради, послідовно відстоюючи інтереси територіальних громад Тернопільщини:
  • заявляємо про свою категоричну незгоду зі спробами, спрямованими на запровадження в Україні так званого «ринку землі», який несе у собі загрозу національним інтересам і стабільності в економіці та державному суверенітету;
  • висловлюємо своє застереження Президенту України Зеленському В.О. про недопустимість зради національних інтересів України;
  • за вчинення дій, спрямованих на руйнацію аграрного сектора економіки України, висловлюємо свою недовіру Кабінету Міністрів України;
  • вимагаємо    термінової    відставки   Кабінету   Міністрів   України   на   чолі   з  О. Гончаруком;
  • звертаємося до Верховної Ради України припинити кроки з подальшого розгляду законопроекту про запровадження так званого «ринку землі», ініційованого Кабінетом Міністрів України;
  • засуджуємо дії народних депутатів України фракції «Слуга народу» і позафракційних, а також обраних від Тернопільської області, які 13 листопада 2019 року своїм голосуванням  у Верховній Раді України  підтримали в першому читанні за основу антиукраїнський  законопроект про запровадження так званого «ринку землі», підготовлений Кабінетом Міністрів України;
  • звертаємося до сільських, селищних, міських, районних рад Тернопільщини надати політичну оцінку таким «зрадницьким діям» вказаних народних депутатів;
  • звертаємося до виборців Тернопільщини невідкладно, зразу ж після прийняття законопроекту  про порядок відкликання народних депутатів України невідкладно розпочати процедуру відкликання народних депутатів України, обраних від Тернопільщини, які 13 листопада 2019 голосували «ЗА» антиукраїнський законопроект про запровадження так званого «ринку землі»;
  • вимагаємо провести Всеукраїнський референдум, на якому українці мають вирішити чи можна відкривати ринок сільськогосподарської землі;
  •  заявляємо про необхідність утворення державного фонду, який зможе викуповувати приватні паї за ринковими цінами у тих власників, які хочуть продавати свою землю;
  • вимагаємо продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 01 січня 2025 року.
              У зв’язку із зверненнями громадських організацій учасників АТО вимагаємо напрацювати та законодавчо закріпити механізм першочергового надання земельних ділянок учасникам бойових дій у ході проведення АТО/ООС на сході України.
Ми закликаємо всіх небайдужих стати на захист української землі – це національне багатство, яке за Конституцією України належить українському народу, це майбутнє нашої нації, запорука благополуччя прийдешніх поколінь.
Не дамо антиукраїнській владі розпродати землю, розпродати Україну!
Ми, депутати Тернопільської обласної ради, створюємо міжфракційний «Комітет захисту української землі».

Підтримано депутатами Монастириської районної ради на 38 сесії Монастириської районної ради сьомого скликання 06 грудня 2019 року м. Монастириська