Майже 845 тис. грн транспортного податку сплатили на Тернопільщині

Впродовж січня-березня цього року суб’єкти господарювання Тернопільської області спрямували до бюджету 844,9 тис. грн транспортного податку. Порівняно з аналогічним минулорічним періодом надходження цього платежу зросли на 224,3 тис. гривень або 36,1 відсотка. До бюджету додатково надійшло 186,3 тис. грн транспортного податку або плюс 28,3 відсотка до очікуваного.

Надходження даного платежу від юридичних осіб порівняно з першим кварталом минулого року зросли на 83 тис. гривень і цьогоріч склали 555 тис. гривень.

Фізособи з початку 2019 року сплатили 289,9 тис. грн транспортного податку. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження платежу зросли на 141,3 тис. гривень або плюс 95,1 тис. грн до очікуваного.

Щодо застосування коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства у І кварталі 2019 року

Головне управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що відповідно до п. 252.16 ст. 252 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) розрахункова вартість товарної продукції гірничого підприємства визначається за сумою витрат, обчислених згідно з пп. 252.11 – 252.15 ст. 252 ПКУ, та коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства, що визначений у протоколах Державної комісії України по запасах корисних копалин.

У випадку порушення гірничими підприємствами строку регулярної повторної геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр передбачено застосування коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства, що дорівнює трикратному розміру облікової ставки Національного банку України (далі – облікова ставка).

У І кварталі 2019 року відповідно до рішень Правління Національного банку України від 13.12.2018 № 834-рш, від 31.01.2019 № 88-рш, від 14.03.2019 №199-рш діяла облікова ставка у розмірі 18 відсотків.

Таким чином, платники рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, які порушили строк повторної регулярної геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин у межах ділянок надр, на які їм надано спеціальні дозволи на користування надрами, обчислюють податкові зобов’язання з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за І квартал 2019 року із застосуванням коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства у розмірі 54 відс. – трикратному розмірі облікової ставки.

Чи можуть платники єдиного податку четвертої групи відмовитись від спрощеної системи?

Відповідно до п. 298.8 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування або відмови від спрощеної системи оподаткування платниками єдиного податку четвертої групи здійснюється відповідно до підпунктів 298.8.1 – 298.8.8 п. 298.8 ст. 298 ПКУ.

Платники єдиного податку четвертої групи можуть самостійно перейти на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку іншої групи, або відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано відповідну заяву, за умови сплати податку за поточний рік у розмірі, що розраховується виходячи з 25 відсотків річної суми податку за кожний квартал, протягом якого платник перебував на четвертій групі платників єдиного податку (п. п. 298.8.7 п. 298.8 ст. 298 ПКУ).

Реалізація пального за новим порядком з 1 липня 2019 року

Головне управління ДФС у Тернопільській області нагадує, що з 1 липня 2019 року передбачено новий Порядок електронного адміністрування реалізації пального для усіх споживачів пального відповідно до змін, внесених до Податкового кодексу Законом України від 23.11.2018 р. №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Під зміни попадуть усі суб’єкти господарювання, у котрих зберігається паливо в ємкостях понад 200 м3 і хто отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що перевищують 1000 м3. Це також стосується фізичних осіб — підприємців, платників єдиного податку четвертої групи, які отримують протягом календарного року пальне в обсягах понад 10000 м3.

Такі суб’єкти господарювання зобов’язані реєструватися платниками акцизного податку, отримувати ліцензії та вести щоденний облік та подавати електронну звітність до Фіскальної служби про щоденні залишки пального та обсяги реалізованого (використаного) пального.

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області