Резолюція Тернопільського обласного «Всеукраїнського форуму сім’ї» щодо захисту цінностей української сім’ї, підтримана депутатами Монастириської районної ради

Відповідно до п. 1 Резолюції Всеукраїнського Форуму сім'ї, що проходив 14 березня 2018 р. у Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» (м. Київ, вул. Хрещатик 2) за участі широкого представництва громадськості з усіх областей України, уряду, науковців, освітян, депутатів ВРУ, представників облдержадміністрацій та місцевого самоврядування, проведено Форум сім'ї Тернопільщина.

Форум відбувся з метою консолідації зусиль представників органів влади, органів місцевого самоврядування, освітян, релігійних і громадських організацій області, широкої громадськості задля захисту цінностей української сім'ї, формування та реалізації регіональної сімейної політики, заснованої на українських традиційних цінностях.

В обласному Форумі взяли участь освітяни, науковці, журналісти, представників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, релігійних і громадських організацій області.

Підсумком Форум сім'ї Тернопільщина стало звернення до Ради Церков при Тернопільській обласній державній адміністрації та Рад усіх рівнів про наступне:

1. берегти чинну редакцію статті 51 Конституції України, у якій декларується, що шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка та жінки;
  2. вилучити словосполучення «сексуальна орієнтація» і «ґендерна ідентичність» з Кодексу законів про працю України та з інших законів, законопроектів і урядових документів, як такі, що несуть виключно ідеологічне та антинаукове навантаження, та не допустити включення цих словосполучень у нові закони та нормативно-правові акти;
  3. надати відповідні доручення Міністерствам та відомствам, якими було ініційовано прийняття «Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року», аби переглянути окремі пункти Плану дій і скорегувати їх відповідно до національних інтересів. Зокрема, видалити наступні пункти: пункт 39 підпункт 5; пункт 64; пункт 102 підпункт 3; пункт 105 підпункти 1, 3, 6, 7, 8 і 9; пункт 107 підпункт 9; пункт 121 підпункт 8, як такі, що руйнують інститут української сім'ї.
  4. припинити спроби ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству (Стамбульської конвенції).
  5. виключити з регуляторних правових актів у освітній сфері та з текстів підручників норми і положення про статеве виховання, що ставлять за мету «подолання гендерних стереотипів»;
  6. заборонити пропаганду різних видів девіантної статевої поведінки, у тому числі у формі так званих «маршів рівності», «прайдів», «гей-парадів», «фестивалів квір-культури» тощо. Ухвалити Закон України «Про заборону пропаганди гомосексуалізму»;
  7. створити Міністерство у справах сім'ї або запровадити інститут Урядового уповноваженого з питань сім'ї. На відповідні посади призначити людей, які відомі своєю відданістю справі захисту інтересів сім'ї та моральності в українському суспільстві;
  8. зупинити процес внесення змін до Конституції України та інших нормативно- правових актів в частині викривлення дефініцій сім'ї, шлюбу, батьківства, материнства й дитинства.
  9. припинити розроблення Стратегії гендерної освіти та не допустити запровадження її у школах;
  10. чітко дотримуватись підходу щодо необхідності забезпечення рівності прав і можливостей для жінок та чоловіків, як це передбачено відповідним Законом, а не впровадження «рівності гендерів»;
  11. скасувати антидискримінаційну експертизу підручників, що проводиться гендерними спеціалістами і веде до видалення з підручників сімейних цінностей, патріотизму та викривлення історичних фактів;
  12. для уникнення термінологічних маніпуляцій у правових актах використовувати лише поняття «стать», «статева рівність» чи «рівність за статевою ознакою».
                                                                                                Підтримано на 32 сесії  Монастириської районної ради
Тернопільської області   12 березня 2019 року