Монастириська районна рада
Монастириський район, Тернопільська область

Гаряча лінія на тему «Спрощена система оподаткування для фізичних осіб – підприємців» відбулася в Монастириській Державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області.

Переглядів: 29

25 жовтня 2019 року  в Монастириській  Державній податковій інспекції  Козівського управління Головного управління Державної податкової служби у Тернопільській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча  лінія»  на тему «Спрощена система оподаткування для фізичних осіб – підприємців». З платниками податків спілкувався головний державний інспектор Монастириської державної податкової інспекції  Дудзінський Руслан Євгенович .

Надаємо найактуальніші запитання , які були надійшли під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія».

Питання №1. Чи необхідно фізичній особі – підприємцю - платнику єдиного податку реєструвати нову книгу обліку доходів (доходів і витрат) у разі зміни податкової адреси?

Згідно з п. 296.4 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) податкова декларація подається до контролюючого органу за місцем податкової адреси.

у разі зміни податкової адреси (місця проживання), пов’язаної зі зміною адміністративного району, фізичній особі – підприємцю – платнику єдиного податку необхідно зареєструвати нову книгу у контролюючому органі за новим місцем обліку.

У разі зміни податкової адреси (місця проживання) в межах одного адміністративного району фізична особа – підприємець – платник єдиного податку продовжує здійснювати записи наростаючим підсумком у зареєстрованій книзі.

Питання №2 Яка відповідальність за несплату єдиного податку?

Несплата (неперерахування) фізособами-підприємцями, які перебувають на 1 та 2 групах єдиного податку, авансових внесків єдиного податку в порядку та в строки, визначені п. 295.1 ПКУ тягне за собою штраф у розмірі 50% від ставки єдиного податку п. 122.1 Податкового кодексу України.

Питання №3 які новації у спрощеній системі оподаткування передбачені у жовтні 2019 року?

Наказом Мінфіну від 16.07.2019 року №308 затверджено нові форми :

1)заяви про застосування спрощеної системи оподаткування;

2)розрахунку доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування;

3)запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку;

4) витягу з реєстру платників єдиного податку

Питання №4 Який порядок обрання спрощеної системи оподаткування.

Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від спрощеної системи оподаткування  визначено ст.298 ПКУ.

Порядок реєстрації та анулювання реєстрації платників єдиного податку визначено ст. 299 ПКУ.

Види діяльності, які не дають права суб’єктам господарювання (фізичним особам – підприємцям) бути платниками єдиного податку визначено п.п. 291.5. ПКУ.

Порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку першої – третьої груп визначено ст. 292 ПКУ.

Зокрема, для фізичної особи - підприємця - дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті.

 

Козівське управління ГУ ДПС у Тернопілській області

« повернутися до списку новин