Бізнес Тернопільщини нараховує понад 57 тис. суб’єктів господарювання

На початок квітня цього року в Головному управлінні ДФС у Тернопільській області на обліку перебували 57466 основних платників податків. Більшість із них – представники малого бізнесу. Так, на теренах Тернопілля було 34 395 приватних підприємців, що на 19 більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Трохи менше є на обліку юридичних осіб, а це 23071 суб’єкт господарювання. Їхня кількість порівняно з першим кварталом 2018 року зросла на 700.

Впродовж березня цього року взяли на облік 480 платників податків, з них 71 юридична особа та 409 приватних підприємців. Припинили діяльність за цей час 482 платники податків, з яких 123 юросіб та 359 підприємців.

Хто застосовує коефіцієнт 0,3 при обчисленні рентної плати за спеціальне використання води

Відповідно до п. 255.1 ст. 255 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками рентної плати за спеціальне використання води (далі – рентна плата) є первинні водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів.

Згідно з п. п. 14.1.59 п. 14.1 ст. 14 ПКУ житлово-комунальні підприємства – суб’єкти господарювання, які безпосередньо виробляють, створюють та/або надають житлово-комунальні послуги (застосовується до розділу IX «Рентна плата» ПКУ).

Житлово-комунальні підприємства застосовують до ставок рентної плати коефіцієнт 0,3 (п. 255.7 ст. 255 ПКУ).

Розрахунковий рахунок для ведення господарської діяльності: відкривати чи не обов’язково?

Головне управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що суб’єкти господарювання мають право відкривати рахунки в будь-яких банках України відповідно до власного вибору для забезпечення своєї господарської діяльності, незалежної професійної діяльності і власних потреб.

Поточний рахунок відкривається підприємствам усіх видів і форм власності, їх відокремленим підрозділам, а також фізичним особам – підприємцям для зберігання грошових коштів і здійснення всіх видів операцій за цими рахунками відповідно до чинного законодавства.

Юридична особа для ведення господарської діяльності може здійснювати розрахунки як в безготівковій формі, так і готівкою.

Придбана ліцензія захистить від мільйонного штрафу

Головне управління ДФС у Тернопільській області звертає увагу усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним. Відповідно до внесених змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» з 1 липня 2019 запроваджується ліцензування такої діяльності.

При порушенні норм законодавства щодо виробництва і торгівлі, зокрема, пальним та зберігання пального посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

До суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів при:

- виробництві пального без наявності ліцензії – 1000000 гривень;

- оптовій торгівлі пальним або зберіганні пального без наявності ліцензії – 500000 гривень;

- роздрібній торгівлі пальним без наявності ліцензії – 250000 гривень.

Якщо фізична особа – підприємець або фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, не планує працювати з іншими підприємствами (зазвичай розрахунки між підприємствами здійснюються у безготівковій формі) та отримувати оплату за товари та послуги від покупців через банк, то такий підприємець може здійснювати підприємницьку діяльність, не відкриваючи рахунок в банку. При цьому сплата податків та зборів здійснюється в готівковій або безготівковій формі, крім випадків, передбачених Податковим кодексом України або законами з питань митної справи.

На Тернопільщині майже 4 100 РРО

Станом на початок квітня 2019 року в органах ДФС Тернопільської області зареєстровано 4 062 одиниць касової техніки. Впродовж першого кварталу зареєстрували 302 реєстратори розрахункових операцій. Анулювали у січні-березні 2019 року реєстрацію 644 РРО. Цьогоріч у березні платники податків подали 204 021 податкову декларацію (розрахунок). Майже 72 відсотки звітів суб’єкти господарювання надіслали в електронному вигляді, а це – 146 268 декларацій.

Вважаємо за доцільне нагадати, що 19 квітня 2019 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 13.02.2019 №64 «Про затвердження порядків ведення реєстру екземплярів реєстраторів розрахункових операцій та реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій», яким затверджено таке:

- Порядок ведення реєстру екземплярів реєстраторів розрахункових операцій;

- Порядок ведення реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій;

- Зміни до Порядку опломбування реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 №547.

Це передбачає реєстрацію касової техніки за спрощеною процедурою. Адже для цього достатньо однієї заяви, яка має спрощену форму та подається в електронній формі без додатків.

Спрощення реєстраційної процедури забезпечується за рахунок запровадження електронного обміну документами між усіма суб’єктами відносин у сфері застосування РРО (виробник РРО, ЦСО, суб’єкт господарювання, ДФС) та взаємодії інформаційних ресурсів ДФС.

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області