Монастириська районна рада

Тернопільський бізнес сплатив 61,7 млн грн податкового боргу

Переглядів: 248

Впродовж січня–березня 2019 року 329 юридичних осіб, які допустили податковий борг на початок року, скоротили його на 61,7 млн гривень. Зокрема, 235 суб’єктів господарювання виплатили 52,7 млн грн податкової заборгованості.

За рахунок погашення податкового боргу у першому кварталі цього року до зведеного бюджету надійшло 11,2 млн грн, що на 2,9 млн грн більше, ніж у відповідному періоді минулого року. При цьому державний бюджет отримав 6,8 млн грн, а це плюс 1,7 млн грн до минулого року.

Таких результатів вдалося досягти завдяки комплексу вжитих заходів задля скорочення податкового боргу. Зокрема, у січні–березні 2019 року фахівці фіскальної служби області подали до суду 20 звернень щодо надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок стягнення готівкових (безготівкових) коштів на суму податкового боргу 18,5 млн гривень. Органи правосуддя задовольнили 11 таких звернень на суму 2,1 млн гривень. Щодо стягнення активів фізичних осіб через органи державної виконавчої служби, то до суду направлено 7 позовів на суму податкового боргу 2,4 млн гривень.

За рахунок реалізації безхазяйного майна до зведеного бюджету надійшло 321,3 тис. грн, що на 11 тис. грн більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Зокрема держбюджет отримав 54,5 тис. грн, а це 10,4 тис. грн плюс до минулого року. До місцевих бюджетів надійшло 266,8 тис. гривень.

Щодо оподаткування позики, отриманої підприємцем на загальній системі оподаткування

Відповідно до п. п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу України (далі – ПКУ) поворотна фінансова допомога - це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.

Згідно із п. 177.1 ст. 177 розділу IV ПКУ оподаткуванню підлягають доходи фізичних осіб - підприємців, які отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності.

Враховуючи те, що отримання фізичною особою – підприємцем поворотної фінансової допомоги (позики) відповідно до умов договору підлягає обов’язковому поверненню у визначений строк, то протягом дії договору сума поротної фінансової допомоги не включається до складу доходу суб’єкта господарювання.

При цьому слід зазначити, якщо сума поворотної фінансової допомоги не повертається у визначений у договорі термін, то вона включається до складу доходів фізичної особи – підприємця та оподатковується на загальних підставах.

Запитувачі публічної інформації цікавились сплатою податків і не тільки

 

Впродовж січня-березня 2019 року до Головного управління ДФС у Тернопільській області надійшло 7 інформаційних запитів.

З них 3 запити надійшло поштою, а 4 – електронкою. Щодо категорії запитувачів, то три заяви надійшли від громадян. Юридичні особи подали чотири запити.

У своїх запитах на інформацію запитувачі цікавилися інформацією щодо внесків до фондів, доходами та сплаченими сумами податків суб‘єктів господарювання. Крім того порушували питання сплати екологічного податку, справляння акцизного збору, податкового боргу, а також кадровими питаннями та діяльністю митної служби.

Фахівці фіскальної служби області розглянули та надали вичерпні відповіді на 4 запити. Одному заявнику відмовили у наданні інформації. Ще два запити надіслали належному розпоряднику інформації.

Не забудьте маркетингові послуги оподаткувати ПДВ

Відповідно до пп. 14.1.108 п. 14.1 ст. 14 р. І Податкового кодексу України (далі – ПКУ) маркетингові послуги (маркетинг) - послуги, що забезпечують функціонування діяльності платника податків у сфері вивчання ринку, стимулювання збуту продукції (робіт, послуг), політики цін, організації та управлінні руху продукції (робіт, послуг) до споживача та післяпродажного обслуговування споживача в межах господарської діяльності такого платника податків. До маркетингових послуг належать, у тому числі: послуги з розміщення продукції платника податку в місцях продажу, послуги з вивчення, дослідження та аналізу споживчого попиту, внесення продукції (робіт, послуг) платника податку до інформаційних баз продажу, послуги зі збору та розповсюдження інформації про продукцію (роботи, послуги).

Згідно із пп. «б» п. 185.1 ст. 185 р. V ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Місцем постачання послуг відповідно до п. 186.4 ст. 186 р. V ПКУ є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у п. 186.2 і п. 186.3 цієї статті.

Враховуючи вищенаведене, операція з постачання платником ПДВ маркетингових послуг є об’єктом оподаткування ПДВ, незалежно від того кому вони надаються резиденту чи нерезиденту.

Звільнено від сплати земельного податку юридичну особу на єдиному податку: чи потрібно підтверджувати документально

Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 01 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається при затвердженні нової нормативної грошової оцінки землі.

Пільги щодо сплати земельного податку для юридичних осіб та земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком, визначені ст.ст. 282 та 283 ПКУ.

Спрощена система оподаткування, обліку та звітності є особливим механізмом справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п. 297.1 ст. 297 ПКУ, у тому числі земельного податку, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених ПКУ.

Таким чином, юридичні особи – платники єдиного податку, які мають підстави для звільнення від сплати земельного податку відповідно до п. п. 4 п. 297.1 ст. 297 ПКУ, за земельні ділянки, що зареєстровані у визначеному законодавством порядку у державному реєстрі, не подають до контролюючих органів податкову декларацію з плати за землю та звіт про суми податкових пільг щодо сплати земельного податку.

 

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області« повернутися до списку новин