Стягнення авансового внеску у виконавчому провадженні

Законом України «Про виконавче провадження» передбачено декілька  випадків, де зазначено щодо необхідності сплати авансового внеску, а саме:

• за умови авансування стягувачем витрат виконавчого провадження, документи виконавчого провадження можуть надсилатися його учасникам рекомендованими листами (ч.3 ст. 28 ЗУ «Про виконавче провадження»);
  • у випадку залучення до проведення виконавчих дій суб’єктів господарювання на платній основі, виготовлення технічної документації на майно, здійснення витрат на валютообмінні фінансові операції та інших витрат, пов’язаних із перерахуванням коштів, стягувач зобов’язаний додатково здійснити авансування таких витрат (ч.1 ст. 43 ЗУ «Про виконавче провадження»);
  • у разі відсутності технічної документації на майно, у зв’язку з чим його неможливо підготувати до реалізації, виготовлення такої документації здійснюється за зверненням виконавця в установленому законодавством порядку за рахунок додаткового авансування стягувача. У разі якщо стягувач протягом 10 робочих днів з дня одержання відповідного повідомлення виконавця не авансує витрати, пов’язані з підготовкою технічної документації на майно, виконавчий документ повертається стягувачу, за умови що відсутнє інше майно у боржника, на яке можливо звернути стягнення (ч.5 ст. 50 ЗУ «Про виконавче провадження»).

У разі перебування виконавчого провадження на виконанні у приватного виконавця авансування стягувачем зазначених витрат виконавчого провадження є обов’язковим лише на вимогу приватного виконавця.

З метою забезпечення провадження виконавчих дій виконавець може здійснювати інші витрати виконавчого провадження, крім встановлених Міністерством юстиції України, за умови їх обов’язкового авансування стягувачем.

Повернення авансового внеску стягувачу

Авансовий внесок повертається стягувачу після закінчення  виконавчого провадження або повернення виконавчого документа, якщо інше не передбачено Законом України «Про виконавче провадження (ч. 3 статті 43 ЗУ «Про виконавче провадження»).

Невикористаний авансовий внесок повертається стягувачу впродовж 3 робочих днів з дня винесення відповідної постанови  (п.3 Розділу VI Інструкції з організації примусового виконання рішень).

Про використання авансового внеску виконавець готує звіт, в якому наводить перелік витрат виконавчого провадження, які було здійснено за рахунок авансового внеску, із зазначенням сум коштів, які було сплачено на фінансування кожної з витрат.

За умови повернення виконавчого документа за письмовою заявою стягувача відповідно до частини 1 статті 37 Закону України «Про виконавче провадження» звіт про використання авансового внеску надається стягувачу на його письмову вимогу.

Статтею 45 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що при розподілі стягнутих виконавцем з боржника за виконавчим провадженням грошових сум (у тому числі одержаних від реалізації майна боржника) у першу чергу повертається авансовий внесок стягувача на організацію та проведення виконавчих дій.

Нагадуємо, що правову консультацію можна отримати звернувшись до Монастириського бюро правової допомоги за адресою вул. Шевченка,12 А м. Монастириська, 2-й поверх, 4- ий кабінет.

Наш телефон 2-12-72

Гаряча телефонна лінія правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово).