Розгляд клопотання щодо отримання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки

Для того щоб оформити право власності на земельну ділянку,  необхідно звернутисядо відповідного органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки комунальної власності у власність, із клопотанням про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства (не більше 2,0 гектара). Дане клопотання подається особисто до органу місцевого самоврядування або направляється поштою.

У клопотанні зазначаються та додаються:

• цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри;
  • копію документа, що посвідчує особу (наприклад, паспорта громадянина України);
  • документ що підтверджує право на пільги при отриманні земельних ділянок (у разі наявності останнього).

Забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, якіне передбачені статтею 118 Земельного кодексу України.

Орган місцевого самоврядування (міська, сільська, селищна рада) розглядає дане клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

Клопотання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою та додатки до нього передаються на розгляд постійних комісій ради та за рішенням комісій включаються до порядку денного чергової або позачергової сесії ради. На сесії ради депутати шляхом голосування приймають рішення про надання дозволу або відмову в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

При розгляді питання щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою, заявник має право бути присутнім на сесії ради.

У випадку не надання дозволу після спливу одного місяця з дня реєстрації клопотання у місячний термін (з дати спливу місячного строку на прийняття рішення) можна скористатися правом щодо замовлення розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, про що письмово необхідно повідомити відповідний орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки (ст. 122 ЗК України).

Однак недоліком у обрані такого способу вирішення питання буде:

• труднощі із погодженням суб’єкта господарювання, на виконання таких робіт без прийняття рішення про надання дозволу на розробку такого проекту;
  • також в подальшому можуть виникнути труднощі з реєстрацією ділянки, оскільки державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за заявою особи, якій за рішенням органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування надано дозвіл на розроблення документації із землеустрою (ч.3 ст. 24 ЗУ «Про Державний земельний кадастр»). Відмова в здійсненні державної реєстрації може бути оскаржена у судовому порядку.

Також можна звернутися до окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про визнання бездіяльності ради протиправною та зобов’язання вчинити певні дії, а саме розглянути клопотання та прийняти рішення про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об’єкта вимогам законів.

У випадку надання органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування відмови про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, дана відмова може бути оскаржена в судовому порядку.

Нагадуємо, що правову консультацію можна отримати звернувшись до Монастириського бюро правової допомоги за адресою вул. Шевченка,12 А м. Монастириська, 2-й поверх, 4- ий кабінет.

Наш телефон 2-12-72

Гаряча телефонна лінія правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово).