Система управління охороною праці на підприємстві ТзОВ «Бучачагрохлібпром»

З початку 2019 року спеціалістами Бучацького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області проводиться вивчення стану умов і безпеки праці та профілактика виробничого травматизму на підприємстві ТзОВ «Бучачагрохлібпром», а також перевіряється дотримання норм створення безпечних і нешкідливих умов на всіх етапах виробничого процесу.

Мета такої роботи – забезпечення не тільки своєчасного усунення будь-яких порушень з охорони праці, але й попередження можливості їх виникнення.

Підприємство створене в 1947 році як пункт заготзерна. Основний вид діяльності: заготівля, зберігання, раціональне використання державних хлібних ресурсів. У 1998 році державне підприємство "Комбінат хлібопродуктів" перетворене у " Відкрите Акціонерне Товариство «Бучацький комбінат хлібопродуктів». У 2004 році проведена реорганізація підприємства на товариство з обмеженою відповідальністю «Бучачагрохлібпром», має приватну форму власності, у підпорядкуванні господарства, відділ рослинництва «Звенигород», автопарк «Заривинці», молочні комплекси «Пилява», «Соколів», «Осівці».

Трудовий колектив чималий - 752 працівники. Основним видом діяльності є сільськогосподарське виробництво, підприємство орендує 25 тис. га землі, на яких займається вирощуванням зернових та технічних культур, має право на реалізацію елітного насіння та іншого посівного матеріалу.

Надійною запорукою і невід’ємною складовою виробничої діяльності є створення належних умов праці працівників та створення робочих місць, які повністю відповідають вимогам нормативно-правових актів з охорони праці, високий рівень механізації і автоматизації виробничих процесів.

У відповідності з вимогами Закону України «Про охорону праці» та інших законодавчих і нормативно-правових актів, щорічно виділяються кошти на реалізацію заходів з охорони праці. Для працівників придбаний спецодяг, засоби захисту, медпрепарати та миючи засоби, проводиться періодичний медичний огляд для працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки.

Керівником підприємства Попілем К.Я. належним чином організовано вирішення проблем у сфері охорони праці, формування безпечного та здорового виробничого середовища, мінімізація ризиків виробничого травматизму, професійних захворювань та вирішення завдань правового, організаційного і аналітичного забезпечення охорони праці.

Адміністрація ТзОВ «Бучачагрохлібпром» здійснює контроль за дотриманням працівниками вимог законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці, правил внутрішнього трудового розпорядку та актів з охорони праці, що діють в межах підприємства, організовано профілактичні заходи, спрямовані на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві.

Функціонування СУОП праці на підприємстві регламентоване відповідним Положенням, тому згідно Наказу по підприємству «Про організацію роботи з питань охорони праці», функції служби охорони праці виконує інженер з охорони праці Машталір О.Я., що забезпечує оперативно-методичне керівництво роботою з охорони праці, організовує та здійснює контроль за станом охорони праці.

На ТзОВ «Бучачагрохлібпром» розроблені та затверджені комплексні заходи, всі необхідні положення, посадові інструкції та інструкції з охорони праці, якими забезпечені всі робочі місця. Є на підприємстві відповідальна за стан пожежної безпеки особа - Петрик В.В., який дбає за протипожежний режим, уповноважена особа з питань охорони праці Кон’юкович Г.З. здійснює громадський контроль стану охорони праці та виробничої санітарії.

За рахунок виконання перерахованих заходів досягнуто зниження рівня як загального травматизму так із смертельними наслідками. Якщо минулого року трапилося чотири нещасних випадки на виробничих підрозділах ТзОВ «Бучачагрохлібпром», то цього року – один. У співпраці зі спеціалістами Бучацького відділення УВД Фонду на підприємстві роблять все можливе, аби працівники почувалися на роботі комфортно і безпечно.

Лизуник М.Б. страховий експерт з охорони праці Бучацького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області.