Бізнес Тернопільщини спрямував до зведеного бюджету майже 5,2 млрд гривень

Платники податків Тернопілля спрямували до Зведеного бюджету України 5 млрд 160,3 млн грн податків та зборів упродовж січня-вересня цього року. Порівняно з відповідним минулорічним періодом приріст склав 736,8 млн грн або на 16,7 відсотка більше.

До державної скарбниці надійшло цьогоріч 2 млрд 85,2 млн гривень. У січні-вересні 2018 року платники сплатили 1 млрд 889,7 млн грн податкових платежів. Відтак цього року надходження збільшились на 195,4 млн грн або 10,3 відсотка.

Традиційно серед основних бюджетоформуючих платежів лідирують податок на додану вартість, податок на прибуток, а також акцизний податок. Зокрема, суб’єкти господарювання краю сплатили 879,2 млн грн податку на додану вартість. Порівняно з січнем-вереснем 2018 року надходження цього платежу зросли на 26,9 млн гривень. Платники спрямували до бюджету також 176,2 млн грн податку на прибуток. Щодо акцизного податку, то упродовж 9 місяців 2019 року суб’єкти господарювання сплатили його у сумі 27,9 млн гривень.

Доходи місцевих бюджетів у січні-вересні 2019 року склали 3 млрд 69,3 млн гривень. Це на 6,9 відсотка більше, ніж очікувалося. Відтак до місцевих скарбниць спрямували плюс 197,6 млн гривень. Порівняно з 2018 роком приріст надходжень склав 536,4 млн грн або 21,2 відсотка.

Оновлено туристичну звітність

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що з 1 січня 2019 року внесено зміни до статті 268 Податкового кодексу України, якою визначено порядок справляння туристичного збору (далі – Збір). Так:

- змінено базу справляння Збору;

- змінено порядок встановлення ставки Збору;

- визначено поняття внутрішнього та в’їзного туризму, для яких передбачені різні граничні межі ставок Збору;

- запроваджено норму, відповідно до якої Збір може сплачуватися авансовими внесками на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або об’єднаної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2018 №891 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 №1233» внесено зміни до Порядку обліку сум податків і зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, згідно з якими суб’єкти господарювання, що не сплачують податки і збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, повинні вести облік пільг та з 1 січня 2020 року повинні відображати у податковій звітності.

З метою забезпечення виконання законодавчих введень затверджено нову форму Податкової декларації з туристичного збору, за якою необхідно звітувати за III квартал 2019 року.

Більш детально про податкові зміни – у листі ДПС України від 30.09.2019 №2140/7/99-00-04-04-03-18.

Ціни, за якими здійснюється продаж тютюнових виробів у роздріб

Головне управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу, що продаж сигарет (з фільтром та без фільтру) та цигарок у роздрібній мережі здійснюється за цінами, не вищими за максимальні роздрібні ціни (далі – МРЦ), збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Тобто до вартості пачки сигарет чи цигарок, не вищої за МРЦ (100 відс.), додається акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизними товарами – 5 відс. вказаної вартості. Вартість пачки сигарет (цигарок), вище якої не дозволена її реалізація, можна отримати шляхом множення МРЦ (вказану на пачці) на 1,05.

Продаж інших тютюнових виробів у роздрібній мережі здійснюється за цінами, рівень яких визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням податку на додану вартість, акцизного податку (крім акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів), та акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що становить 5 відс. вказаної вартості.

Що відображає у звітності підприємець, коли за результатами господарської діяльності отримує збиток

Відповідно до п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

Підпунктом 177.5.3 п.177.5 ст.177 ПКУ передбачено, що остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація), з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб на підставі документального підтвердження факту його сплати.

Пунктом 3 розд. IV Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженої наказом Міністерства фінансів України 02.10.2015 №859 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 25.04.2019 №177), визначено, що у графі 9 вказується сума чистого оподатковуваного доходу, яка розраховується за такою формулою: графа 4 «Сума одержаного доходу» – графа 5 «Вартість придбаних товарно-матеріальних цінностей, реалізованих або використаних у виробництві продукції» – графа 6 «Витрати на оплату праці та нарахування на заробітну плату» – графа 7 «Інші витрати, включаючи вартість виконаних робіт, наданих послуг» – графа 8 «Амортизаційні відрахування».

Таким чином, фізична особа-підприємець на загальній системі оподаткування у графі 9 «Сума чистого оподатковуваного доходу» розд. І додатка Ф2 до податкової декларації зазначає суму чистого оподатковуваного доходу, однак, якщо за результатами господарської діяльності отримано збиток, то графа 9 розд. І додатка Ф2 до податкової декларації прокреслюється.

Сектор комунікацій

Головного управління ДПС у Тернопільській області