Монастириська районна рада
Монастириський район, Тернопільська область

Частка будівлі сільськогосподарського товаровиробника здано в оренду: що з нарахуванням податку на нерухомість?

Переглядів: 116

Відповідно до п. п. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб), віднесені до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000 (далі – Класифікатор), та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку (п. п. «ж» п. п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПКУ).

Тобто, якщо частка будівлі (споруди) сільськогосподарського товаровиробника (ЮО та ФО), віднесена до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» код 1271) Класифікатора, здається їх власником в оренду, лізинг, позичку, то така будівля (споруда) оподатковується податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на загальних підставах.

Переміщення через митний кордон України готівки особою, яка не досягла 18-річного віку

Відповідно до частини третьої статті 197 Митного кодексу України (зі змінами) (далі – МКУ) порядок переміщення валютних цінностей через митний кордон України, у тому числі особливості декларування валютних цінностей (зокрема, визначення граничних сум валютних цінностей, які підлягають письмовому або усному декларуванню), можуть встановлюватися Національним банком України (далі – НБУ).

Положенням про транскордонне переміщення валютних цінностей, розробленим відповідно до Закону України від 21 червня 2018 року № 2473-VIII «Про валюту і валютні операції» (далі – Закон № 2473-VIII) і затвердженим постановою Правління Національного банку України від 02.01.2019 № 3 (далі – Положення № 3), встановлено, зокрема:

- фізична особа ввозить в Україну та вивозить за межі України готівкову валюту і банківські метали в сумі/вартістю, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро, без письмового декларування митному органу.

- фізична особа ввозить в Україну та вивозить за межі України готівкову валюту і банківські метали в сумі/вартістю, що дорівнює або перевищує в еквіваленті 10000 євро, за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі.

При цьому, згідно з пунктом 18 розділу 1 Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 02.01.2019 № 5, фізичні особи – резиденти здійснюють валютні операції з транскордонного переміщення валютних цінностей шляхом їх вивезення/пересилання за межі України в загальній сумі, що перевищує на день вивезення/пересилання в еквіваленті 10000 євро, на підставі документів, що підтверджують:

- зняття цією фізичною особою готівки з власних рахунків у банках і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою (у разі здійснення такої операції) виключно на ту суму, що перевищує на день вивезення/пересилання в еквіваленті 10000 євро;

- придбання цією особою банківських металів у банках та/або Національному банку виключно на ту суму, що перевищує на день вивезення/пересилання в еквіваленті 10000 євро.

Документи, що підтверджують зняття готівки з власних рахунків у банках фізичними особами – резидентами з метою її вивезення, є чинними протягом 90 календарних днів із дня зняття ними готівки з власних рахунків у банках.

Відповідно до п. п. 1 пункту 2 Положення № 3 готівкова валюта – це готівкова валюта України і готівкова іноземна валюта у вигляді банкнот і монет, що перебувають в обігу та є законним платіжним засобом на території відповідної держави, банкноти і монети, вилучені з обігу або такі, що вилучаються з нього, але підлягають обміну на грошові знаки, які перебувають в обігу.

МКУ, Закон № 2473-VIII чи Положення № 3 не містить норм щодо віку фізичних осіб при переміщенні валютних цінностей через митний кордон України.

При цьому, частиною четвертою статті 265 МКУ встановлено, що громадяни можуть бути декларантами після досягнення ними 16- річного віку.

Найчастіше звертались за довідками про доходи

Впродовж січня-березня 2019 року 17 Центрів обслуговування платників органів ДФС Тернопільської області відвідали 107 087 осіб. Фахівці фіскальної служби надали їм 39 812 адміністративних послуг. Варто зазначити, що мешканці нашого регіону активно користуються електронними сервісами, застосовуючи ключі електронного цифрового підпису.

Третю частину усіх адмінпослуг надали фахівці Тернопільського управління – 11 958 (30,0%). трохи менше Кременецького – 8 318 (20,9%) та Теребовлянського управлінь – 7 353 (18,5%). Працівники Чортківського та Козівського управлінь надали відповідно 5 561 (14%) та 5 204 (13,1%) адмінпослуг, а також ГУ ДФС в області – 1 418 (3,6%).

Найчастіше зверталися платники щодо видачі відомостей із Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків – 15 504 (38,9%). Також значну кількість послуг отримали з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. Цією послугою скористалися 14 347 осіб, що складає 36% від загальної кількості наданих адмінпослуг.

У ЦОПі Тернопільської ДПІ працівники сектору реєстрації користувачів управління (центру) сертифікації ключів ІДД ДФС України надають послуги з безкоштовної видачі посилених сертифікатів відкритих ключів електронного цифрового підпису для юридичних осіб, приватних підприємців та громадян. Так, впродовж січня-березня 2019 року фахівці підрозділу згенерували 4 187 відкритих ключів електронного цифрового підпису.

Власникам РРО пропонуємо поекспериментувати

Головне управління ДФС у Тернопільській області нагадує, що з 01.07.2018 року розпочато експериментальний проект щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій. Учасниками експериментального проекту є виробники (постачальники) та користувачі новітніх моделей комплексів, зокрема, комп’ютерно-касових систем, які виявили заінтересованість щодо участі у експериментальному проекті.

Наказом Мінфіну від 26.03.2019 №121 затверджено Перелік новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій, які беруть участь у експериментальному проекті.

До переліку увійшли новітні моделі, призначені для реєстрації розрахункових операцій, які представлені семи вітчизняними компаніями та система «E-Receipt (e-Чек) електронний чек», розроблена Державною фіскальною службою України. Новітні моделі згідно з переліком включено до Державного реєстру РРО (наказ ДФС України від 26.03.2019 №247).

В основу системи «E-Receipt (e-Чек) електронний чек» покладено принцип обов’язкової он-лайн фіскалізації чеків на сервері ДФС. Ця система є альтернативою традиційним РРО, адже може застосовуватись для реєстрації розрахункових операцій, є безкоштовною для користувачів.

Функціональні компоненти системи E-Receipt дозволяють суб’єкту господарювання – продавцю, застосовуючи персональні комп’ютери, планшети, смартфони, здійснювати реєстрацію розрахункових операцій та передавати звітну інформацію (чеки, z-звіти) до ДФС, покупцю – переглядати інформацію щодо чеків у Електронному кабінеті.

Експериментальний проект триватиме до 31 грудня 2019 року.

З Державним реєстром реєстраторів розрахункових операцій, що включає новітні моделі, затвердженим наказом Державної фіскальної служби України від 26.03.2019 №247, можна ознайомитись за посиланням: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/320822.html.

 

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

 

« повернутися до списку новин