У січні–серпні Фонд направив 6 млрд грн на щомісячні виплати потерпілим на виробництві

За оперативними даними перших восьми місяців 2020 року Фонд соціального страхування України профінансував 5,98 млрд гривень щомісячних страхових виплат, які компенсують потерпілим на виробництві та їх родинам втрачений через часткову або повну непрацездатність заробіток.

Станом на 01 вересня Фонд щомісяця здійснює такі виплати для 193,4 тисяч осіб, які постраждали внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також для майже 9 тисяч членів їх родин у разі смерті потерпілих.

Середньомісячний розмір страхової виплати від ФССУ склав за підсумками січня–серпня 3 783,83 гривень.

Виплати було профінансовано у збільшеному розмірі відповідно до проведеного за рішенням Уряду перерахунку на 11% з 01 березня.

Фонд соціального страхування України здійснює страхування на випадок тимчасової або стійкої втрати працездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, а також смерті потерпілого. У кожному із зазначених випадків передбачено страхові виплати безпосередньо потерпілим або членам їх сімей.

Про роботу  відділення в умовах карантину.

Незважаючи на карантинні обмеження  робота Бучацького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області, до складу якого входить Бучацький та Монастириський райони продовжується в штатному режимі. Пріоритетом для працівників відділення залишається повсякденна робота з людьми, уважне ставлення до їх проблем, вивчення та задоволення їх потреб, надання необхідних консультацій, а також соціальної допомоги та підтримки.

Одним із  головних напрямків роботи Фонду в цілому та  відділення зокрема є турбота про тих людей, які в результаті професійних захворювань чи травм   на виробництві втратили працездатність,  та членів їх сімей. Станом на 01 вересня 2020  року  на обліку у Бучацькому відділенні перебуває  90 потерпілих, із них 56 - осіб з інвалідністю  (І група - 4 особи, ІІ група – 4 особи, ІІІ група – 50 осіб), 32 потерпілих мають відсоток втрати працездатності без  встановлення групи інвалідності. Чотири особи мають право на страхові виплати в разі втрати годувальника. Також  щомісячністрахові виплати проводяться  трьом  внутрішньо переміщеним особам, які переселилися із Донецької та Луганської областей. Загальна сума  щомісячних страхових виплат потерпілим та членам їх сімей  за сім місяців 2020 року  по Бучацькому відділенні становить 1281779 грн.13 коп.

Щодо медичних та соціальних послуг, то на даний час  відділенням здійснюється  фінансування витрат тільки  на технічні та інші засоби реабілітації, оскільки з 18 квітня 2020 року Фонд соціального страхування України на вимогу закону призупинив фінансування медичних і соціальних послуг та окремих виплат для потерпілих на виробництві, осіб з інвалідністю та працюючого населення на період дії карантину. Обмеження накладено пунктом другим частини п’ятої прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний Бюджет України на 2020 рік».

Відповідно до його положень до завершення дії карантину ФССУ не може здійснювати фінансування:

– витрат на придбання лікарських засобів та виробів медичного призначення, гігієнічних виробів (зокрема, підгузників або пелюшок) для потерпілих на виробництві, осіб з інвалідністю;

– спеціального медичного та постійного стороннього догляду, побутового обслуговування для потерпілих на виробництві, осіб з інвалідністю;

– додаткового харчування для потерпілих на виробництві, осіб з інвалідністю;

– санаторно-курортного лікування для потерпілих від нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, осіб з інвалідністю;

– лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм для працюючих;

– одноразових допомог потерпілим на виробництві або членам їх сімей в разі смерті потерпілих (окрім одноразових допомог родинам в разі смерті від гострого професійного захворювання на COVID-19).

Водночас, ФССУ продовжує нараховувати належні суми витрат на медико-соціальні послуги, а також одноразові допомоги. Кошти зможуть бути направлені на рахунки потерпілих, осіб з інвалідністю та членів їх сімей після припинення дії обмежень, встановлених Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний Бюджет України на 2020 рік».

Пресслужба виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України