Збільшення розміру штрафу за спалення сухої рослинності

Нещодавно працівниками системи безоплатної правової допомоги надавалися роз’яснення щодо відповідальності за спалення сухої трави, однак 17 квітня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу»згідно якого збільшився розмір штрафу за самовільне випалювання рослинності або її залишків.

Нагадаємо, під заборону потрапляють:

• випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя.

Де не можна спалювати суху рослинність та її залишки?

• на землях сільськогосподарського призначення,
  • у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць,
  • у парках,
  • інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах.

На вчинення таких дій має бути наданий дозвілорганів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища.

Отже, за вищезазначені порушення передбачена адміністративна відповідальність згідно статті 77-1Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме накладення штрафу у розмірі:

• для громадян - відста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(3 060 – 6 120 грн);
  • для посадовихосіб - від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(15 300 – 21420 грн.)

У випадку вчинення такого ж порушення в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу у розмірі:

• для громадян - від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(6 120 – 12 240 грн);
  • для посадовихосіб - від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (21 420 – 30 600 грн.).

Якщо ви стали свідками підпалу сухої рослинності телефонуйте в поліцію та зробіть фотофіксацію правопорушення.

Закликаємо усіх громадян бути правосвідомими та дотримуватися законодавства.

Пам’ятайте, що карантин — це неперешкода для отриманняправовоїдопомогивіддержави.

Нагадуємо, щоправовуконсультаціюможнаотриматизателефонувавши на контактний номер 03555 2 12 72 абозателефонувавши на безкоштовний номер системиБПД 0 800-213-103.