Монастириська районна рада
Монастириський район, Тернопільська область

Запуск програмних реєстраторів розрахункових операцій: #пРРОсто

Переглядів: 119

Головне управління ДПС у Тернопільській області продовжує інформаційно-роз‘яснювальну кампанію щодо програмних реєстраторів розрахункових операцій (РРО), застосування яких передбачено нещодавно прийнятим законодавством.

Так, з 1 січня 2020 року ДПС представить програмне РРО для тестування. Його презентують, аби протестити та внести корективи.

Тестовий режим триватиме до 19 квітня 2020 року. Після цієї дати програмні РРО можна буде використовувати поряд з традиційними касовими апаратами.

За цей період платники зможуть ознайомитися з новими правилами, протестувати програмні РРО, зрозуміти їхні переваги і визначити для себе, якими моделями все ж користуватися в своїй діяльності. Зауважимо, що ДПС буде надавати своє програмне рішення безкоштовно, як і безкоштовно здійснювати його обслуговування і підтримку.

Звертаємо увагу, що з 1 жовтня 2020 розширюється перелік видів діяльності, щодо яких ФОПи 2-4 груп застосовують РРО, зокрема, підпадають такі види діяльності:

- реалізація товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;

- реалізація технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту;

- реалізація лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;

- реалізація ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

- роздрібна торгівля уживаними товарами в магазинах;

- ресторани, кафе, ресторани швидкого обслуговування, крім продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок і бідонів; страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів і професійно-технічних навчальних закладів під час навчального процесу;

- турагенства і туроператори;

- готелі та подібні місця тимчасового розміщення;

- реалізація текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів.

А вже з 1 січня 2021 року зобов’язані використовувати РРО підприємці – платники єдиного податку 2-4 групи.

Також з цього дня підвищуються ліміти доходу платників єдиного податку з 1,5 млн грн до 2,5 млн гривень.

Отож суб’єкт господарювання зможе обирати, чи використовувати класичний РРО (який застосовується сьогодні), чи користуватися окремим програмним рішенням, яке можна завантажити на комп’ютер, планшет, смартфон.

 

Козівське управління

Головного управління ДПС у Тернопільській області

« повернутися до списку новин