Майже 2,6 млн грн транспортного податку сплатили на Тернопіллі

Упродовж січня-серпня цього року суб’єкти господарювання Тернопільщини спрямували до бюджету 2 млн 569,6 тис. грн транспортного податку. До бюджету додатково надійшло 287,5 тис. грн транспортного податку або плюс 12,6 відсотка до очікуваного.

Надходження даного платежу від юридичних осіб цьогоріч склали 1 млн 422 тис. гривень.

Фізособи з початку 2019 року сплатили 1 млн 147,6 тис. грн транспортного податку.

Нагадаємо, що ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тис. грн за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування.

Платниками ж транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (у 2018 – 1 млн 396 тис. 125 грн, а у 2019 – 1 млн 564 тис. 875 гривень).

Субєкту господарювання можуть продовжити граничні строки для подання податкової звітності

Граничні строки подання податкової декларації можуть бути збільшені за правилами та на підставах, які передбачені ПКУ.

Пунктом 102.6 ст. 102 ПКУ визначено, що граничні строки для подання податкової декларації, заяв про перегляд рішень контролюючих органів, заяв про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань, підлягають продовженню керівником (його заступником або уповноваженою особою) за письмовим запитом платника податків, якщо такий платник податків протягом зазначених строків:

- перебував за межами України;

- перебував у плаванні на морських суднах за кордоном України у складі команди (екіпажу) таких суден;

- перебував у місцях позбавлення волі за вироком суду;

- мав обмежену свободу пересування у зв’язку з ув’язненням чи полоном на території інших держав або внаслідок інших обставин непереборної сили, підтверджених документально;

- був визнаний за рішенням суду безвісно відсутнім або перебував у розшуку у випадках, передбачених законом.

Штрафні санкції, визначені ПКУ, не застосовуються протягом строків продовження граничних строків подання податкової декларації згідно з п. 102.6 ст. 102 ПКУ.

Згідно із п. 102.7 ст. 102 ПКУ дія п. 102.6 ст. 102 поширюється на:

- платників податків – фізичних осіб;

- посадових осіб юридичної особи у разі, якщо протягом зазначених граничних строків така юридична особа не мала інших посадових осіб, уповноважених відповідно до законодавства України нараховувати, стягувати та вносити до бюджету податки, а також вести бухгалтерський облік, складати та подавати податкову звітність.

Порядок застосування пп. 102.6-102.7 ст. 102 ПКУ встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (п. 102.8 ст. 102 ПКУ).

Запрошуємо на День відкритих дверей до Університету митної справи та фінансів

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що в Університеті митної справи та фінансів 21 вересня та 05 жовтня 2019 року відбудеться День відкритих дверей.

Навчальний заклад запрошує випускників та усіх бажаючих завітати за адресою вул. Вернадського, 2/4, м. Дніпро, щоб дізнатися про спеціальності та умови вступу, особливості та переваги навчання, перспективи працевлаштування.

Варто відвідати безкоштовно Музей митної справи та познайомитися з історією розвитку справи в Україні у зручний час.

В Університеті митної справи та фінансів з 19 жовтня 2019 року розпочинають свою роботу Курси довузівської підготовки. Термін навчання на курсах – 7 місяців.

Детальна інформація – у буклеті.

Чи повинен громадянин повідомляти органи ДПС про зміну свого прізвища та реєстрації місця проживання?

Фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки фізичної особи – платника податків протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання заяви за формою №5ДР. До таких даних, зокрема, відноситься прізвище особи та зареєстроване місце проживання.

Внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків здійснюється протягом трьох робочих днів від дня подання фізичною особою заяви за формою №5ДР до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання). При зверненні до будь-якого контролюючого органу строк внесення змін до Державного реєстру може бути продовжено до п’яти робочих днів.

Заява за формою №5ДР може бути подана через представника за наявності документа, що посвідчує особу такого представника, та документа, що посвідчує особу довірителя, або його ксерокопії (з чітким зображенням), а також довіреності, засвідченої у нотаріальному порядку, на проведення процедури зміни даних щодо фізичної особи у Державному реєстрі (після пред’явлення повертається) та її копії.

Козівське управління

Головного управління ДПС у Тернопільській області