Порядок реєстрації речових прав, права власності на об’єкт нерухомого майна (житлового будинку) на підставі рішення суду

Порядок реєстрації речових прав, права власності на

об’єкт нерухомого майна (житлового будинку)

на підставі рішення суду.

Відповідно до пункту 6 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державна реєстрація прав проводиться за заявою заявника шляхом звернення до суб’єкта державної реєстрації прав або нотаріуса, крім випадків, передбачених цим Порядком.

Для державної реєстрації прав на об’єкт нерухомого майна (житлового будинку) на підставі рішення суду заявник подає:

- оригінал рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно (п.9 ст.27 ЗУ Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень;

- документ, що посвідчує особу (п.9 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень);

- документ, що підтверджує сплату адміністративного збору за державну реєстрацію прав (п.7 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень);

- технічний паспорт на такий об’єкт, у разі, коли в документах, що подаються для такої реєстрації, відсутні відомості про технічні характеристики відповідного об’єкта (п. 58 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень).

Якщо особа, звільнена від сплати адміністративного збору за державну реєстрацію прав, документ, що підтверджує сплату адміністративного збору за державну реєстрацію прав, не подається. У такому разі заявник пред’являє документ, що підтверджує право на звільнення від сплати адміністративного збору за державну реєстрацію прав (ч.2 п.7 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» ,

Статтею 19 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» встановлено, що державна реєстрація права власності та інших речових прав (крім іпотеки) проводиться у строк, що не перевищує п’яти робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви в Державному реєстрі прав.

Відповідно до статті 34 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» за державну реєстрацію права власності справляється адміністративний збір у розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За державну реєстрацію права власності, проведену у строки менші, ніж передбачені статтею 19 цього Закону, справляється адміністративний збір у такому розмірі:

•      1 прожитковий мінімум для працездатних осіб - у строк два робочі дні;

•      2 прожиткових мінімума для працездатних осіб - у строк один робочий день;

•      5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб - у строк 2 години.

Адміністративний збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому подаються відповідні документи для проведення державної реєстрації прав, та округлюється до найближчих 10 гривень.

Станом на сьогоднішній день адміністративний збір стягується у розмірі 180 грн., якщо державна реєстрація права власності та інших речових прав (крім іпотеки) проводиться у строк, що не перевищує п’яти робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви в Державному реєстрі прав.

Слід зазначити, що відповідно до пункту 2 частини 2 статті 18 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», державні реєстратори зобов’язані надавати до відома заявників інформацію про перелік документів, необхідних для державної реєстрації прав.

Нагадуємо, що жителі району, які потребують безоплатної правової допомоги безкоштовно можуть звернутись за допомогою в Монастириське бюро правової допомоги за адресою: вул. Шевченка,12 А м. Монастириська,   2-й поверх, 4- ий кабінет.

Графік роботи -  з 9-ї до 18-ї год., крім суботи і неділі.

Контактний телефон: +38 03555 2 12 72.

Інформація надана в рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право».