Монастириська районна рада

Посилення захисту права дитини на належне утримання

Переглядів: 322

З 28 серпня 2018 року в дію вступає Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання», який прийнятий Верховною радою України 03 липня 2018 року.

Цим законом передбачено збільшення мінімальної суми аліментів на утримання дитини, який досягає прожиткового мінімуму – це 1559 гривень для дітей до 6 років та 1944 гривень – для дітей віком від 6 до 19 років.

Також передбачено ряд штрафних санкцій для неплатників аліментів. При несплаті аліментів більше 1 року штраф становитиме від 20% до 50% від суми боргу, якщо понад 2 роки – 30 %, 3 роки і більше – 50 %.

У разі несплати аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, через що виникла заборгованість, розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання – це тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від 120 до 240 годин.

У випадках, коли один із батьків ухиляється від сплати аліментів дітям з інвалідністю або важкохворим дітям протягом трьох місяцівз дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, - тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від 120 до 240 годин. Також такі боржники можуть позбутися права користуватися автомобілем, виїжджати за кордон, користуватися зброєю, полювати.

У випадках, якщо неплатник аліментів уже виконав суспільно корисні роботи, проте повторно протягом наступних 2 місяцівпродовжує не сплачувати аліменти щодо утримання дитини буде виконувати суспільно корисні роботи на строк від 240 до 360 годин.

Важливо відзначити, що той із батьків, з яким за рішенням суду визначеноабо висновком органів опіки та піклування підтверджено місце проживання дитини, самостійно вирішує питання тимчасового виїзду за межі України на строк, що не перевищує одного місяця, з метою лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном, у тому числі у складі організованої групи дітей, та у разі, якщо йому відомо місце проживання іншого з батьків, який не ухиляється та належно виконує батьківські обов’язки, інформує його шляхом надсилання рекомендованого листа про тимчасовий виїзд дитини за межі України, мету виїзду, державу прямування та відповідний часовий проміжок перебування у цій державі.

Роз’яснення надано в рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»  Чужих Дітей Не Буває

Нагадуємо, що жителі району, які потребують безоплатної правової допомоги безкоштовно можуть звернутись за допомогою в Монастириське бюро правової допомоги за адресою: вул. Шевченка,12 А м. Монастириська,   2-й поверх, 4- ий кабінет.

Графік роботи -  з 9-ї до 18-ї год., крім суботи і неділі.

Контактний телефон: +38 03555 2 12 72.« повернутися до списку новин