Монастириська районна рада

Приватні підприємці Тернопільщини активно обирають єдиний податок

Переглядів: 146

Щодо оподаткування акцизним податком тютюну

Головне управління ДПС у Тернопільській області доводить до відома платників лист ДПС України щодо визначення бази оподаткування акцизним податком тютюну, тютюнових виробів та промислових замінників тютюну з одиницею виміру нетто.

Так, відповідно до п. п. 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) підакцизні товари (продукція) – це товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які ПКУ встановлено ставки акцизного податку.

Підпунктом 215.3.2 п. 215.3 ст. 215 ПКУ одиницею виміру бази оподаткування акцизним податком встановлено вагу нетто в кг, зокрема:

- тютюну та замінників тютюну, інших, промислового виробництва; тютюну «гомогенізованого» або «відновленого»; тютюнових екстрактів та есенцій (код згідно з УКТ ЗЕД 2403);

- сигар, включаючи сигари з відрізаними кінцями, та сигарил (тонкі сигари), з вмістом тютюну (код згідно з УКТ ЗЕД 2402 10 00 00).

Вагою нетто вважається вага товару (продукції) без урахування ваги будь-якої тари чи упаковки. Якщо складовими частинами (елементами) підакцизного товару (продукції) є сукупно підакцизні товари (продукція) та інші види продукції, для цілей оподаткування акцизним податком врахуванню підлягає лише вага тих складових частин (елементів), які належать до підакцизних товарів (продукції).

Щодо визначення бази оподаткування деяких видів тютюну та замінників тютюну, інших, промислового виробництва; тютюну «гомогенізованого» або відновленого»; тютюнових екстрактів та есенцій (код згідно з УКТ ЗЕД 2403) та визначення бази оподаткування сигарил (тонких сигар) із вмістом тютюну (код згідно з УКТ ЗЕД 2402 10 00 00) більш детально йдеться у листі ДПС України від 16.01.2020 №704/7/99-00-17-03-01-07.

Чи може бути складено один документ (акцизна накладна/розрахунок коригування акцизної накладної) при реалізації пального за декількома кодами УКТ ЗЕД?

Відповідно до абзацу першого п. 231.1 ст. 231 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку при ввезенні на митну територію України пального або спирту етилового, з якого сплачено акцизний податок, або на умовах, визначених ст. 229 ПКУ, або реалізації пального або спирту етилового зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального або спирту етилового та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затверджений наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 №262 (далі – Порядок).

Відповідно до п. 2 розд. I Порядку особи, які ввозять на митну територію України або вивозять за межі митної території України пальне або спирт етиловий, здійснюють реалізацію пального або спирту етилового відповідно до вимог п. п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 ПКУ та які відповідно до п. п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 ПКУ визначені платниками акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового (далі – платник податку), складають, зокрема:

- акцизні накладні форми «П», розрахунки коригування акцизної накладної форми «П» – у разі реалізації пального;

- акцизні накладні форми «С», розрахунки коригування акцизної накладної форми «С» – у разі реалізації спирту етилового.

Пунктом 13 розд. II та п. 11 розд. III Порядку передбачено, що до акцизної накладної вноситься інформація за кожним кодом товарної підкатегорії пального згідно з УКТ ЗЕД, при цьому на кожен окремий код товарної підкатегорії пального/спирту етилового згідно з УКТ ЗЕД, реалізованого із зазначеного в такій накладній акцизного складу/пересувного акцизного складу та/або отриманого на кожний окремий акцизний склад/пересувний акцизний склад, складається окрема акцизна накладна.

Заповнення розрахунків коригування акцизних накладних форм «П» та «С» здійснюється відповідно до розділів V та VI Порядку відповідно.

Пунктом 17 розд. V та VI Порядку передбачено, що в одному розрахунку коригування акцизної накладної форми «П»/»С», в якому платник податку заповнює розділ I, зазначаються:

- операція виключно за одним кодом УКТ ЗЕД (коди виду коригування «1» та/або «2», «4»);

- операції за помилковим та правильним кодами товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (код виду коригування «3»).

Приватні підприємці Тернопільщини активно обирають єдиний податок

Станом на початок 2020 року на обліку в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області перебували 34325 приватних підприємців. Майже 97 відсотків з них, а це – 33226 платників, здійснюють діяльність та сплачують податкові платежі. Зокрема, 6458 (19%) приватних підприємців застосовують загальну систему оподаткування, а 26768 (81%) – спрощену систему оподаткування.

Більшість бізнесменів, які обрали єдиний податок, надали перевагу другій групі спрощеної системи оподаткування. Їх налічується 13341 суб’єкт господарювання або 50 відсотків. Третю групу обрали 8605 підприємців – спрощенців, що складає 32 відсотки. Першу групу єдиного податку застосовують 4822 особи або 18 відсотків.

Варто пам’ятати, що спрощена система оподаткування належить до спеціальних податкових режимів. Її застосування регулюється главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України. Вибір групи єдиного податку залежить від обсягу доходу, кількості найманих працівників та виду діяльності. Зверніть увагу й на те, що з січня цього року змінено розмір прожиткового мінімуму та заробітної плати, а це впливає на розмір сплати єдиного податку першої та другої груп.

Бюджетна класифікація для сплати єдиного податку: особливості

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що Наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року №11 «Про бюджетну класифікацію» зі змінами і доповненнями затверджено Класифікацію доходів бюджету по єдиному податку, зокрема:

- 18050200 – єдиний податок з фізичних осіб, нарахований до 1 січня 2011 року;

- 18050400 – єдиний податок з фізичних осіб.

Разом з тим, згідно з Довідником відповідності символу звітності коду класифікації доходів бюджету, затвердженим наказом Державної казначейської служби України від 28.11.2019 №336, код класифікації доходів бюджету передбачає таку позицію:

- 18050401 – єдиний податок з фізичних осіб.

Інформація про реквізити рахунків, відкритих в органах Державної казначейської служби України в розрізі адміністративно-територіальних одиниць України, оприлюднена на офіційному вебпорталі ДПС в рубриці Головна/Бюджетні рахунки (https://tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/).

 

 

Козівське управління  Головного управління  Державної податкової служби

  у Тернопільській області « повернутися до списку новин