Монастириська районна рада

ЗВІТ голови Монастириської районної ради Данилюка В.П. про свою діяльність за 2019 рік

Переглядів: 427

ШАНОВНІ ДЕПУТАТИ, ЗАПРОШЕНІ ТА ГРОМАДА РАЙОНУ!

У відповідності до пункту 17 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» складаю звіт про свою діяльність, діяльність президії, постійних комісій та виконавчого апарату Монастириської районної ради VІІ скликання за 2019 рік.

Упродовж звітного періоду діяльність Монастириської районної ради будувалася шляхом забезпечення необхідних умов та можливостей для налагодження найбільш оперативного та результативного втілення владних повноважень, консолідації зусиль депутатів задля стабільної життєдіяльності територіальних громад сіл, селища та міста нашого району.

Робота районної ради  проводилась відповідно  до вимог діючого законодавства,   затвердженого плану та  Регламенту роботи районної ради 7-го скликання.

Нагадаю, що у складі Монастириської районної ради 7-го скликання -       34 депутати, представлені 5 політичних сил: ВО «Батьківщина» - 10,  «Блок Петра Порошенка «Солідарність» – 8,  ВО «Свобода» - 7, Радикальна партія  Олега Ляшка – 5, «Громадський рух «Народний контроль» - 4. 

Та, незважаючи на різні політичні уподобання й розбіжності, депутати працювали  в основному злагоджено, без політичного протистояння.

СЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

За цей час відбулося 10 пленарних засідань  сесій районної ради - 6 чергових і 4 позачергових, на яких було розглянуто 116 питань порядку денного, з яких прийнято 116 рішень, з них:

з питань соціально-економічного, культурного розвитку, бюджету – 62;

з питань регламенту, депутатської діяльності та етики – 5;

з питань законності та правопорядку – 7;

з питань комунальної власності – 20;

земельних питань – 2;

затверджено Положень, Статутів, Порядків та внесено змін до них – 2;

розглянуто інших питань – 18.

На пленарних засіданнях сесій районної ради заслухано інформації про стан виконання 2 районних програм регіонального розвитку та прийнято 18 районних програм, внесено змін до - 12.

Метою їх прийняття стала необхідність прискорення соціально-економічного та культурного розвитку району. Йдеться про такі важливі складові життєдіяльності району, як соціально-економічний та культурний розвиток, соціальна підтримка малозабезпечених верств населення, оздоровлення та відпочинок дітей, підтримка національно-культурного розвитку, забезпечення діяльності фінансовими ресурсами місцевих бюджетів, забезпечення проведення заходів територіальної оборони та мобілізації,  запобігання дитячій бездоглядності та розвитку сімейних форм виховання, профілактика правопорушень, підтримка та розвиток комунальних підприємств, охорона навколишнього природного середовища тощо.

 

КОМІСІЇ І ПРЕЗИДІЯ

Важливою складовою роботи ради є діяльність постійних комісій, які відповідно до статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є органами,  створеними для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, що належать до їх відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради.

Депутати районної ради VII скликання працюють у складі 5 постійних комісій. За звітний період відбулося по 10 засідань у постійних комісіях районної ради, на яких розглянуто близько 216 питань.

Серед усіх комісій хотів би особливо відзначити активну і добру роботу постійної комісії з питань планування соціально-економічного розвитку, фінансів і бюджету, яку очолює Джуман Олег Михайлович.

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», впродовж звітного періоду діяла президія районної ради, до якої увійшли голови постійних комісій, уповноважені представники депутатських фракцій, голова районної ради, голова районної державної адміністрації.

За звітний період проведено 10 засідань президії районної ради, на яких розглянуто 116 питань порядку денного.

В минулому році Фонд Монастириської районної ради склав 136 тис. грн., який був розподілений по 4 тис. грн. на кожного депутата для надання допомоги тяжкохворим та малозабезпеченим, який був повністю використаний депутатами районної ради.

 

ДЕПУТАТСЬКІ ЗВЕРНЕННЯ ТА ЗАПИТИ

За звітний період депутатами районної ради було підтримано 11 звернень до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та інших центральних органів влади щодо вирішення актуальних проблем життєдіяльності району та країни в цілому. Зокрема, Монастириська районна рада зверталась з питань  незабезпеченості коштами для фінансування закладів соціально-культурної сфери району, про неприйняття нової редакції Закону України про особливий статус Донбасу, про продовження до 2025 року мараторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, про підтримку Резолюції Тернопільського обласного Всеукраїнського форуму сім’ї щодо захисту цінностей української сім’ї, про звернення депутата Чекалюка Я.В. до Галузевого державного архіву СБУ щодо надання списків інформаторів КДБ в Монастириському районі та ін.

 

ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ

Організаційне, правове, інформаційне, аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності депутатів, керівництва та колегіальних органів районної ради здійснює її виконавчий апарат, особовий склад якого відповідає за належний рівень організації роботи депутатського корпусу, керів­ництва та президії районної ради.

Станом на серпень 2020 року у виконавчому апараті районної ради працює 9 осіб та 5 працівників господарської групи. Усі посадові особи місцевого самоврядування мають повну вищу освіту. Працівники виконавчого апарату районної ради впродовж звітного періоду брали участь у підвищенні рівня кваліфікації, семінарах та тренінгах для подальшого вдосконалення своєї діяльності.

За звітний період в районну раду поступило 596 документів по вхідній документації. Всі вони були опрацьовані  у визначені терміни. Також було підготовлено і відправлено 246 вихідних документів. За цей період мною було видано 148 розпоряджень.

У відповідності до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» протягом звітного періоду посадовці виконавчого апарату опрацювали, підготували і надали відповіді на 5 інформаційних запитів. Усі вони опрацьовані, запитувачі отримали письмові відповіді у встановлений законодавством термін. Частину запитів на інформацію було скеровано за належністю до відповідних розпорядників інформації.

Важливою складовою нашої роботи є оперативне та дієве реагування на звернення жителів району до голови районної ради, як посадової особи місцевого самоврядування. За звітний період надійшло 148 письмових звернення. Понад 220 звернень від громадян надійшли під час проведення особистого прийому керівництвом районної ради. В районній раді визначено дні  прийому головою районної ради та посадовими особами, але фактично ж прийом громадян проводиться щоденно.

Найбільше звернень надійшло з питань соціального захисту та пенсійного забезпечення, комунального та шляхового господарства, земельних відносин, дотримання законності та правопорядку.

 

КОМУНАЛЬНЕ МАЙНО

Впродовж звітного періоду тривала робота щодо вдосконалення засобів управління та ефективного використання об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селища та міста Монастириського району.

Так, працівниками  виконавчого апарату були розроблені та подані на затвердження сесії районної ради зміни до положень, які регламентують питання орендних відносин щодо майна спільної комунальної власності.

У зв’язку із створенням громади частина майна була передана Монастириській ОТГ.

Станом на 01 січня 2020 року до загального переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Монастириського району входять 19 об’єктів, серед них: 2 об’єкти сектору охорони здоров’я, 9 об’єктів відділу освіти, 3 об’єкти управління культури, 1 об’єкт соціального захисту населення, 3 підприємства.

Протягом звітного періоду укладено 6 нових договорів оренди на загальну площу 541,44 м2. Загальна сума місячної орендної плати згідно з укладеними договорами складає 2,2 тис. грн. Серед зазначених договорів 2 договори укладено з пільговою орендною платою 1 грн. в рік на загальну площу 338,7 м2. За умовами виконання 6 договорів короткострокової оренди загальна сума надходжень склала 2,2 тис. грн.

Загалом, станом на 1 січня 2020 року були укладені та діяли 27 договорів оренди на загальну площу 3113 м2. Загальна сума місячної орендної плати згідно цих договорів складає 7 тис. грн. Річна сума орендної плати становить 83,8 тис. грн.

Також хочу всіх заспокоїти тим, що до кінця нашої каденції, все майно буде передано в громаду.

Враховуючи те, що наша каденція підходить до завершення, я хочу зробити підсумок роботи  районної ради по галузях району за  останні 5 років.

 А зроблено немало.

ОСВІТА

Перш за все, в 2017 році завершено будівництво Гориглядівської ЗОШ І-ІІ ступенів вартістю 12  891 тис. грн. а також придбано меблів на суму  158 тис.грн.

         Разом: 13 049 тис. грн.

 

Монастириська ЗОШ І-ІІІ ступенів

- капітальний ремонт (заміна даху та вікон на енергозберігаючі) на суму 1 440,6 тис. грн.;

- утеплення, штукатурка та фарбування фасаду - 812,1 тис. грн.;

- заміна теплотраси, теплового вузла та очищення системи опалення - 168,6 тис. грн.;

- поточний ремонт спортзалу - 32,8 тис. грн.;

- встановлення бруківки на подвір’ї школи - 354 тис. грн.;

- Бертниківська філія  Монастириської ЗОШ І-ІІІ ступенів – капітальний ремонт - 51,5 тис. грн.

   Разом: 2 859,6 тис. грн.

 

Ковалівська  ЗОШ І-ІІІ ступенів

-  капітальний ремонт (заміна даху та вікон на енергозберігаючі) на суму

730,6 тис. грн.,

-  капітальний ремонт спортивного залу - 348,9 тис. грн.

Разом 1 079,5 тис. грн.

 

 

Висоцька ЗОШ І-ІІІ ступенів

 • заміна  вікон на енергозберігаючі на суму 311,1 тис. грн.,
 • капітальний ремонт котельні та системи опалення - 524 тис. грн.,
 • капітальний ремонт покрівлі даху - 686,6 тис. грн.,
 • капітальний ремонт вбиралень - 76,6 тис. грн.,
 • поточний ремонт - 16,5 тис. грн.,
 • двері - 30,0 тис. грн.

Разом 1 644,8 тис. грн.

Горожанська ЗОШ І-ІІІ ступенів

 • капітальний ремонт приміщення та заміна  вікон на енергозберігаючі на суму 453,4 тис. грн.,
 • капітальний ремонт покрівлі даху - 873,0 тис. грн.,
 • капітальний ремонт вбиралень - 65,5 тис. грн.,
 • двері - 24,7 тис. грн.
 • обладнання - 6,0 тис. грн.

Разом 1 422,6 тис. грн.

 

Задарівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

-    капітальний ремонт системи опалення на суму 453,4 тис. грн.,

-  капітальний ремонт покрівлі даху та заміна  вікон на енергозберігаючі - 999,2 тис. грн.,

-    реконструкція паливної - 73,3

    Разом 1 525,9 тис. грн.

 

Вістрянська ЗОШ І-ІІ ступенів

 • заміна газового котла на суму 41,0 тис. грн.
 • встановлення газового лічильника - 38,0 тис. грн.

Разом 79,0 тис. грн.

Велеснівська ЗОШ І-ІІ ступенів

 • капітальний ремонт та заміна вікон на енергозберігаючі на суму 139,8 тис. грн.,
 • капітальний ремонт вбиралень - 76,8 тис. грн.,
 • заміна підлоги - 70 тис. грн.,
 • газові котли - 48,0 тис. грн.

Разом 334,6 тис. грн.

 

Гончарівський  НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ»

 • капітальний ремонт покрівлі даху на суму 516,7 тис. грн.,
 • встановлення насосів - 6,5 тис. грн..

Разом 523,2 тис. грн.

 

Горішньослобідська НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ»

 • заміна  вікон на енергозберігаючі на суму 68,8 тис. грн.,
 • придбання газових котлів - 34,0 тис. грн.

Разом 102,8 тис .грн.

 

Григорівська ЗОШ І-ІІ ступенів

 • заміна  вікон на енергозберігаючі на суму 132,0 тис. грн.,

Разом: 132,0 тис. грн.

 

Доброводівська ЗОШ І-ІІ ступенів

 • ремонт паливної та встановлення  котлів на суму 150,3 тис. грн.,
 • поточний ремонт даху - 116,3 тис. грн..

Разом: 266,6 тис. грн.

 

Дубенківська ЗОШ І-ІІ ступенів

-        капітальний ремонт  на суму 327,7 тис. грн.

         Разом: 327,7 тис. грн.

 

Олешівська НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ»

 • капітальний ремонт  на суму 209,6 тис. грн.

     Разом: 209,6 тис. грн.

 

Швейківська ЗОШ І-ІІ ступенів

 • капітальний ремонт покрівлі даху на суму 805,4 тис. грн.,
 • заміна газових котлів - 62,0 тис. грн..

Разом: 867,4 тис. грн.

Монастириський інклюзивно-ресурсний  центр

 • поточний ремонт приміщення на суму 238,0 тис. грн.,
 • придбання пірометрів - 22,4 тис. грн.

Разом: 260,4 тис. грн.

 

Відділ освіти, молоді та спорту

 • капітальний ремонт приміщення на суму 106,8 тис. грн.,
 • придбання обладнання для шкіл - 105,2 тис. грн.

Разом: 212,0 тис. грн.

 

Всього за останні 5 років в розвиток освіти було вкладено 24 млн. 896,7 ти . грн., в т.ч. в 2019 році 2 млн. 700,8 тис. грн.

 

Сьогодні в школах в нас не має холодних класів, діти користуються внутрішніми туалетами, а вкладені кошти дають віддачу у вигляді економії енергоносіїв.

 

МЕДИЦИНА

Ви знаєте, що зараз ми ввійшли в другу стадію медичної реформи. В результаті чого у нас було створено дві  організації, а саме: КНП «Монастириський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», яке повноцінно запрацювало з січня 2019 року та КНП «Монастириська центральна районна лікарня», яке ввійшло в реформу 1 квітня 2020 року.

 

За період існування КНП «Монастириський РЦ ПМСД», Монастириською районною радою виділено кошти в сумі 40 тис. грн. на придбання комп’ютерної техніки, 40 тис. грн. на поточний ремонт приміщення, 90 тис. грн. на ремонт приміщення денного стаціонару Монастириської АЗПСМ.

В 2019 році після проведення робіт по завершенню будівництва вартістю 1 млн. 700 тис. грн. відкрите нове приміщення Висоцької АЗПСМ.

В цьому ж році наш заклад отримав 7 автомобілів RENODUSTER та 7 комплектів телемедичної апаратури у всі амбулаторії району.

        

 Особливо велику увагу було приділено забезпеченню КНП «Монастириська центральна районна лікарня», відповідним обладнанням та апаратурою для того, щоб робити своєчасну якісну діагностику та надавати якісні послуги по лікуванню.

         За цю каденцію було виділено на капіталовкладення  4 млн. 444,1 тис. грн., в т.ч., за 2019 рік 307 тис. грн.

За даний період проведено:

- перекриття терапевтичного відділення вартістю - 127 851 грн.;

- перекриття поліклінічного відділення вартість робіт і матеріалів – 310 034 грн.

Придбано:

 • комп’ютерної техніки кількістю 13 одиниць на суму 199,7 тис. грн.,
 • медичного обладнання на суму 3 806,5 тис. грн., а саме найбільш дороговартісне обладнання:
 • Комплекс рентгенівський діагностичний КРД 50 (Цифровий флюорограф) – 1 447,7 тис. грн.;
 • Автоматичний гематологічний аналізатор – 157,1 тис. грн.;
 • Напівавтоматичний біохімічний аналізатор – 63,7 тис. грн.;
 • Електрокардіографи різного типу 6 одиниць - 166,2 тис. грн.;
 • Пульсоксиметр – 43, 9 тис. грн.;
 • Холтер – 33 тис. грн.;
 • Монітор пацієнта «Біомед ВМ800А» - 67,8 тис. грн.;
 • Одноканальний напівавтоматичний коагулометр – 47 тис. грн.;
 • Концентратор кисневий – 34 тис. грн.;
 • Ендоскопічна система з комплектом інструментів (малоінвазивна хірургія) – 494,8 тис. грн.;
 • Імуно-ферментний аналізатор – 180 тис. грн.;
 • Кардіальний і лінійний датчики до апарату УЗД (ЕХО) – 157,5 тис. грн.;
 • Компресор до апарату ШВЛ – 32,6 тис. грн.

 

Говорячи про медицину, не можу ще раз не подякувати всім, хто нас підтримав в тяжкі часи боротьби з коронавірусом, адже наш район першим став епіцентром пандемії. Першими відгукнулись підприємства, підприємці як нашої області, так і сусідніх областей, жителі нашого району. Особлива подяка діаспорі, яка підтримала нас, депутатам, волонтерам і всім людям доброї волі.

Благодійно отримано засобів індивідуального захисту та обладнання на  суму 4 млн. 253,3 тис. грн. та перераховано на рахунки медичних закладів 2 млн. 169,4 тис. грн.

І перш за все, велика шана і подяка нашим медикам за їхню працю.

 

КУЛЬТУРА

Значну увагу районна рада приділяє покращенню матеріально-технічної бази закладів культури району та районного комунального палацу культури. Якщо в 2019 році на культуру було виділено із-за відсутності коштів лише 150,8 тис. грн., то в цілому за цю каденцію було освоєно капіталовкладень на суму 2  млн. 911,6 тис. грн., а саме :

 

Районний комунальний палац культури

 • введено в експлуатацію індивідуальну котельню на твердому паливі та проведено заміну системи опалення на загальну суму 808,9 тис. грн.
 • капітальний ремонт (заміна  вікон на енергозберігаючі) – 437,4 тис. грн.,
 • поточний ремонт  - 86 тис. грн.,
 • придбано апаратури та техніки - 255,4 тис. грн.

(2 комп’ютери, принтер, 2 саббуфера, 2 прожектора, 3 мікрофони,

звукопідсилюючу апаратуру, іншу апаратуру)

 • сценічні костюми - 58,9 тис. грн.
 • меблі та інше  майно - 39,9 тис. грн..

Разом:1 686,5 тис. грн.

 

Монастириська музична школа

 • капітальний ремонт по перекриттю даху на суму 109,9 тис. грн.
 • капітальний ремонт  - 193,9 тис. грн.,
 • поточний ремонт  - 65,5 тис. грн.,
 • придбано металеві двері - 14,5 тис. грн.,
 • інструменти - 92,0 тис. грн.,

(2 бандури, баян, акордеон, кларнет, клавесин)

 •  костюми - 10 тис. грн.

Разом: 485,8 тис. грн.

 

 

Проведено ремонти сільських клубів

 • капітальний ремонт та утеплення фасаду Задарівського СБК на суму 476,9 тис. грн.
 • ремонт Ковалівського СК - 30 тис. грн.
 • поточний ремонт покрівлі Задарівського СБК - 87,4 тис. грн.

 

Інструменти та техніка:

 • акустична система  та пульт для Чехіського СК на суму 28,2 тис. грн.
 • баян для Гориглядівського БК - 6,5 тис. грн.

 

Центральна Бібліотека:

 • поточний ремонт Центральної бібліотеки на суму 10 тис. грн.
 • придбано комп’ютерну техніку в Центральну бібліотеку - 14,3 тис. грн.

У відділі культури діє дві програми:

 • Програма з підтримки книговидання місцевих авторів, сприяння книго розповсюдженню та популяризації української книги в Монастириському районі на яку виділено 60,0 тис. грн. на придбання книги «Монастириська та околиці від сивої давнини до сьогодення»;
 • Програма збереження культурної спадщини Монастириського району -26,0 тис. грн. для православної церкви Успіння Пресвятої Богородиці.

Значна увага районної ради приділяється розвитку, вивченню та пропагуванню лемківської культури. Тому щороку ми вкладаємо немалі кошти в розбудову інфраструктури ватряного поля. В нас щороку проводиться Міжнародний фестиваль «Дзвони Лемківщини», на який приїздять десятки тисяч гостей із різних країн світу. Завдяки спільним зусиллям минулого року розпочалося будівництво нового музею лемківської культури, на яке виділено 12 млн. грн.

Отже, за останні п’ять років у розвиток соціальної сфери району було інвестовано 34122,4 тис. грн., а з врахуванням Лемківського музею - 46 млн. грн.

Хочу вас запевнити, що дві попередні каденції моєї роботи були не менш, я собі дозволю сказати, успішними.

Це і дахи Монастириський комунальний палац культури, Григорівський та Гориглядівський будинки культури, завдяки цьому їх врятовано від руйнації, і харчоблок, внутрішні вбиральні та каналізація Монастириської ЗОШ І-ІІІ ступенів, електро-котельня Горожанської ЗОШ І-ІІІ ступенів, переведення Гончарівської школи з старого приміщення, система опалення Вербківської  ЗОШ І-ІІ ступенів, перекриття даху адмінбудинку м. Монастириська.

Це і ліквідація наслідків стихії 2008 року: Устя-Зеленська школа і лікарня, створення відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання одиноких непрацездатних громадян Монастириського районного терцентру, Коропецький дитячий садок, ремонти доріг.

Це і газифікація 9 населених пунктів.

Також реалізовано 10 проектів по лінії ООН:

 • Коропецька ЗОШ І-ІІІ ступенів – заміна вікон і дверей;
 • Гориглядівський дитячий садок – капітальний ремонт;
 • Амбулаторія с. Вістря – капітальний ремонт;
 • Амбулаторія с. Лядське;
 • Амбулаторія  с. Задарів;
 • Амбулаторія с. Горішня Слобідка;
 • Вербківська школа – заміна вікон і дверей;
 • Коропецька школа – ремонт опалення;
 • Водопровід с. Діброва;
 • Водопровід с. Савелівка.

Повірте, що до цього списку можна добавити ще багато зроблених справ, але це не означає, що ми досягли чогось великого. Перед районом, а в скорому майбутньому перед громадою, стоїть ще багато проблем.

Однією з найбільших проблем є наші дороги. Сьогодні питання зрушилось з місця. В державі вже три роки діє дорожній фонд, куди направляються кошти від акцизного збору та реалізації пального.

Державні дороги фінансуються через державну службу автомобільних доріг, а обласні – через УКБ обласної державної адміністрації (обслуговування) та обласну раду – середній поточний ремонт.

В цьому році заплановано 5 км доріг середнього поточного ремонту (суцільний асфальт):

 • 11,250 млн. грн. - 2,5 км – дорога Жизномир – Нижнів, ділянка Ямне – Діброва Вістрянська. 
 • 4,5 млн. грн. - 1 км – дорога Монастириська – Підгайці, ділянка Монастириська – Слобідка.
 • 4,5 млн. грн.   -    1 км – Монастириська – Велеснів, ділянка с. Дубенка.
 • 2,5 млн. грн.    -   0,5 км – дорога на с. Лядське.

Чотири млн. грн.  – виділено на обслуговування, в основному це ямочний ремонт. Для ремонту сільських і міських вулиць ми щороку виділяємо по 1000 т щебеню безплатно.

Монастириська районна рада працює гласно, відкрито та прозоро. Рішення районної ради розміщуються на офіційному веб-сайті районної ради.

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Узагальнюючи зроблене за звітний період, хочу зауважити, що сьогоднішній мій звіт  є результатом спільної діяльності виконавчого апарату, всього депутатського корпусу районної ради, районної державної адміністрації, підприємств, установ, організацій, міського, селищного та сільських голів. 

Хочу подякувати всім за розуміння та підтримку, активну громадянську позицію, прагнення працювати на благо району.

Можна з упевненістю сказати, що переважна більшість депутатів районної ради сьомого скликання досить добре співпрацює із сільськими головами та громадами, що їх обрали.

Сподіваюсь на подальшу тісну співпрацю для завершення роботи районної ради цього скликання та й в цілому, бо у нас  з вами спільна мета і спільна відповідальність перед людьми.

         Дякую за увагу.

 

 « повернутися до списку новин