Фонд соціального страхування України профінансував державну страхову виплату у розмірі 1,5 млн грн сім’ям померлих від COVID-19 медиків

Додаток до листа від  16.07.2020

Фонд соціального страхування України профінансував державну страхову виплату у розмірі 1,5 млн грн сім’ям померлих від COVID-19 медиків

Для родин, батьків і утриманців сімейного лікаря із Закарпаття, рентген-лаборанта з Івано-Франківської області та лікаря-терапевта з Одещини, які померли внаслідок гострого професійного захворювання на COVID-19, профінансовано одноразові страхові виплати у розмірі 1 мільйон 576 тисяч 500 гривень за кошти державного бюджету відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

Медичні працівники були інфіковані коронавірусом SARS-CoV-2 внаслідок контакту з пацієнтом, матеріалами чи переносниками захворювання під час виконання посадових обов’язків.

Фонд соціального страхування України профінансував страхові виплати, кошти надійдуть на рахунки членів сімей упродовж декількох банківських днів. Раніше ФССУ виплатив зазначеним родинам одноразові допомоги у розмірі 210 тисяч 200 гривень за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.

Загалом на цей напрям фінансування Урядом передбачено 233 мільйони 322 тисячі гривень. Кошти виділені Міністерству соціальної політики України з фонду боротьби з COVID-19 та надані ФССУ на безповоротній основі для здійснення виплат.

Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Міністерством соціальної політики спільно з ФССУ здійснено усі необхідні кроки для проведення цих виплат у найкоротші терміни з метою забезпечення соціального захисту та гарантій медичних працівників і членів їх родин в умовах підвищеного ризику зараження.

Висловлюємо слова вдячності та підтримки близьким померлих.

Фонд перевів фінансування лікарняних і декретних у оперативний режим – виплати здійснюються упродовж одного робочого дня

Станом на сьогодні Фонд соціального страхування України здійснює фінансування заяв-розрахунків на виплату матеріального забезпечення застрахованим особам упродовж одного робочого дня. Зокрема, в оперативному режимі фінансуються допомога по тимчасовій втраті працездатності (оплата за лікарняними) і допомога по вагітності та пологах.

Так, 14 липня, ФССУ профінансував заяви-розрахунки, подані роботодавцями по 13 липня включно в обсязі 100%. Загалом сьогодні Фонд направив 44,9 млн гривень на виплати працюючим, з них:

• на оплату допомог по тимчасовій втраті працездатності – 26,05 млн грн;
  • допомог по вагітності та пологах – 18,2 млн грн;
  • допомог на поховання – 0,21 млн грн;
  • допомог по тимчасовій непрацездатності, пов’язаній з виробництвом – 0,44 млн грн.

Зазначимо, відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, фінансування матеріального забезпечення має здійснюватись упродовж 10 робочих днів з моменту прийняття заяви-розрахунку.

Інформація щодо фінансування матеріального забезпечення і страхових виплат щоденно оновлюється на телеграм-каналі: https://t.me/socialfund

ФССУ наголошує на неприпустимості жодних провокаційних дій щодо своїх співробітників.

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування України звернулась до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення з боку невідомих осіб відносно в.о. начальників регіональних управлінь виконавчої дирекції Фонду – шахраї намагались заволодіти грошовими коштами шляхом обману та підбурення цих керівників до надання неправомірної вигоди.

За наявною інформацію до виконуючих обов’язки начальників управлінь ВД ФССУ в областях звернулись невідомі, які, видаючи себе за посадових осіб Мінсоцполітики та правління Фонду, просили здійснити перерахунок значних грошових коштів.

Фонд соціального страхування України вважає цей інцидент спланованою провокацією з метою дискредитації правління Фонду та співробітників системи загальнообов’язкового державного соціального страхування та роботи органу у цілому.

Особливо небезпечним такі дії зловмисників є у період запровадженого в державі карантину, коли саме на Фонд соціального страхування України покладено обов’язки з надання грошових допомог сім’ям померлих від COVID-19 медичних працівників, оплати лікування для медиків і компенсації втраченого заробітку за час лікування від коронавірусної хвороби для працюючих українців, компенсації втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19 при відсутності діагнозу, фінансування лікарняних і декретних допомог, участі в розслідуваннях щодо інфікування працівників коронавірусом SARS-CoV-2 тощо.

За фактом шахрайських дій, що мали на меті заволодіння грошовими коштами, виконавча дирекція Фонду звернулась до правоохоронних органів з проханням розпочати досудове розслідування за ознаками злочину, передбаченого ст.190 Кримінального кодексу України.

Робота Фонду, у тому числі, усіх регіональних управлінь виконавчої дирекції, продовжується у штатному режимі. Нагадаємо, наприкінці червня Фондом було погашено заборгованість за лікарняними і декретними, яка виникла внаслідок недонадходження частки ЄСВ в умовах пандемії, у повному обсязі. Станом на сьогодні фінансування заяв-розрахунків щодо всіх видів матеріального забезпечення здійснюється ФССУ в оперативному режимі упродовж одного робочого дня. Також 13 липня Фондом було розпочато фінансування страхових виплат у розмірі 1,5 млн грн за кошти державного бюджету – кошти перераховані членам трьох сімей медичних працівників, які померли внаслідок гострого професійного захворювання на COVID-19.

Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України