Монастириська районна рада
Монастириський район, Тернопільська область

Нещодавно в Монастириській ДПІ Козівського управління Головного управління ДПС у Тернопільській області відбувся сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” на тему «Новації в сфері застосування РРО».

Переглядів: 65

На запитання відповідала старший ревізор – інспектор відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Козівського управління Головного управління ДПС у Тернопільській області Соболик Галина Миколаївна.

Пропонуємо вашій увазі найцікавіші питання та відповіді на них.

Питання№1 Для яких видів підприємницької дільності є обов’язковим застосування РРО?

Відповідь. Наразі застосування РРО є обов’язковим незалежно від групи єдиного податку та обсягу річного доходу при здійсненні реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, реалізації лікарських засобів та виробів медичного призначення, роздрібному продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності, пов’язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин.

Поряд з тим, з 1.10.2020 р. застосування РРО стане обов’язковим для наступних видів господарської діяльності:

  • реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
  • роздрібну торгівлю уживаними товарами в магазинах (секондхенд);
  • діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена у п.11 ст.9 Закону про РРО;
  • діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
  • діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення;
  • реалізацію текстилю (окрім реалізації за готівкові кошти на ринках);
  • реалізацію деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується КМУ.

Питання №2 Чи справді нове програмне забезпечення для РРО буде безкоштовним?

Відповідь. Закон прямо зобов’язує контролюючий орган забезпечити безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання, при цьому безкоштовним буде як встановлення самої програми, так і її підтримка. З цією метою буде розроблено програмне рішення для програмних реєстраторів розрахункових операцій.

 

Питання №3 Чи справді для всіх категорій єдинників буде обов’язковим застосування РРО з 01.01.2021 року, чи є винятки?

Відповідь . Звертаємо Вашу увагу на те, що з 1 січня 2021 року використання РРО стане обов’язковим для всіх платників єдиного податку ІІ – IV груп. Тобто таке правило не стосується  платників єдиного  податку на I  групі.

Окрім цього,  з цього правила буде виняток, – РРО не застосовуватиметься, якщо підприємець веде розрахунки із покупцями виключно у безготівковій формі (приймання платежів картками вважається розрахунковою операцією із метою застосування Закону про РРО, тому під цей виняток не підпадає).

Питання №4 Я платник податку на другій групі єдиного податку . Чи буде збільшуватися граничний обсяг доходу для фізичних осіб-підприємців за рік згідно з новаціями ?

 

Відповідь . Станом на сьогоднішній день та протягом 2020 року обсяг доходу для фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку ІІ групи  -  1,5 млн. грн..

 

Згідно з нововведеннями по РРО з 01 січня 2021 року граничний обсяг доходу для фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку ІІ групи збільшується з 1,5 млн. грн. до 2,5 млн. грн.

Питання №5 Станом на сьогоднішній день штраф за проведення розрахункових операцій без реєстратора розрахункових операцій становить 1 грн. за порушення вчинене вперше. Чи будуть вноситися зміни у зв’язку з прийняттям змін до Закону України «Про застосуваня реєстраторів розрахункових операцій у сфері  торгівлі, громадського харчування та послуг» ?

         Згідно Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері  торгівлі, громадського харчування та послуг»  проведення розрахункових операцій без реєстратора розрахункових операцій  карається штрафом 1 грн. – якщо порушення вчинене вперше. За кожне наступне порушення – штраф у розмірі 100 % вартості проданих товарів (послуг) з порушеннями. Такі правила діятимуть до 19.04.2020 року. З 19.04.2020 р. - таке ж саме порушення каратиметься штрафом у розмірі 10 % вартості проданих товарів (послуг) за вперше вчинене порушення, та за кожне наступне порушення – 50% вартості проданих  товарів (послуг) з порушеннями .  А з 01.01.2021 року правила стають жорсткішими, а саме  штраф за вперше вчинене таке порушення становитиме 100 % вартості проданих товарів (послуг) , а за порушення вчинене вдруге – 150%.

 

Козівське управління

 Головного управління ДПС у Тернопільській області

« повернутися до списку новин