ЗВЕРНЕННЯ депутатів Тернопільської обласної ради до Президента України Зеленського В.О., Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О., Прем’єр-міністра України Гончарука О.В., Генерального прокурора України Рябошапки Р.Г., Міністра внутрішніх спра

Ми, депутати Тернопільської обласної ради, обурені фактом силового розгону акції мирного протесту ветеранів антитерористичної операції – операції об’єднаних сил та мешканців 12-тисячного шахтарського міста Соснівка Львівської області через блокування ними перевезень вугілля російського походження на підприємство регіону.

Ми переконані, що дії працівників правоохоронних органів стосовно затриманих учасників мирної акції є протизаконними і такими, що порушують Конституцію України та її закони. Враховуючи наведене та соціальну напругу, спричинену неправомірними діями працівників підрозділів поліції особливого призначення Головного управління Національної поліції у Львівській області 21 вересня 2019 року на залізничній колії станції «Соснівка», вимагаємо:

1. Притягнути до відповідальності за перевищення службових повноважень  працівників підрозділів поліції особливого призначення Головного управління Національної поліції у Львівській області, звільнити із займаної посади начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області Василя Віконського і засудити протидії щодо громадян України, зокрема мешканців міста Соснівка та учасників антитерористичної операції – операції об’єднаних сил, за забезпечення нормального функціонування шахт України.
  2. Припинити будь-які провадження стосовно затриманих осіб та переслідування  їх  у  майбутньому,  гарантувати  безпеку  та  охорону учасників антитерористичної операції – операції  об’єднаних  сил і  мешканців  м. Соснівка Львівської області.

Підтримано депутатами Монастириської районної ради на позачерговій 37 сесії Монастириської районної ради сьомого скликання 18 жовтня 2019 року м. Монастириська