Монастириська районна рада
Монастириський район, Тернопільська область

Податкова накладна: виправлення помилки допущеної у полі «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта»

Переглядів: 271

Головне управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Помилка, яка допущена у полі «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» податкової накладної, зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), виправляється шляхом складання розрахунку коригування з урахуванням таких особливостей:

- у полі «Дата складання» зазначається дата, на яку було виявлено таку помилку;

- у заголовній частині розрахунку коригування – дані із заголовної частини податкової накладної з помилковим даними;

- у розділі Б – зі знаком «–» (виводяться в «0») відповідні показники усіх рядків податкової накладної, що коригується (кількість, обсяг постачання та сума ПДВ);

- у графі 2.1 – код причини коригування 103 (повернення товару або авансових платежів).

Розрахунок коригування складений до податкової накладної, яка не підлягала наданню отримувачу (покупцю) підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником (продавцем). Розрахунок коригування, складений постачальником (продавцем) товарів (послуг) до податкової накладної, яка видана їх отримувачу – платнику податку, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг.

Одночасно постачальник (продавець) повинен скласти та зареєструвати в ЄРПН нову податкову накладну з урахуванням таких особливостей:

1) реквізити заголовної частини податкової накладної зазначаються без помилок;

2) у полі «Дата складання» зазначається дата виникнення податкових зобов’язань постачальника (продавця), тобто дата складання податкової накладної з помилковими даними у полі «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта»;

3) такій податковій накладній присвоюється новий порядковий номер, відмінний від порядкового номера податкової накладної з помилковими даними у полі «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта»;

4) у розділі Б такої податкової накладної зазначається обсяг операцій з постачання товарів/послуг та інші показники, що були вказані в податковій накладній з помилковими даними у полі «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта».

Код бюджетної класифікації для ПДФО для підприємців на загальній системі оподаткування

Головне управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що згідно з наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року №11 «Про бюджетну класифікацію» податок на доходи фізичних осіб за результатами річної податкової декларації про майновий стан і доходи та у вигляді авансових платежів сплачується фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування по коду бюджетної класифікації 11010500 «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування».

Разом з тим наказом Державної казначейської служби України від 26.12.2018 №406 внесено зміни до Довідника відповідності символу звітності коду класифікації доходів бюджету, затвердженого наказом Державного казначейства України від 15.01.2007 №5, згідно з якими код бюджетної класифікації бюджету по податку на доходи фізичних осіб доповнено позицією:

- 11010501 – податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами, які не підлягають обов’язковому декларуванню.

У громадян, які планують розмитнити авто за пільговою ставкою,

залишилося три дні

Як інформують у Тернопільській митниці ДФС, через три дні, 22 лютого завершується період дії перехідних положень Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів із застосуванням коефіцієнта 0,5. Тобто з 23 лютого 2019 року акцизний податок стягуватиметься у повному обсязі.

З метою забезпечення максимальної кількості митного оформлення транспортних засобів у Тернопільській митниці подовжено графік роботи з понеділка по п’ятницю включно з 9.00 год. до 22.00 год. та у вихідні дні.

Митне оформлення транспортних засобів для вільного обігу в зоні діяльності Тернопільської митниці ДФС можна здійснити у підрозділах митного оформлення:

 - відділ митного оформлення №1 митного посту «Тернопіль – центральний», який знаходиться за адресою вул. Текстильна, 28а, м. Тернопіль;

 - відділ митного оформлення №2 митного посту «Тернопіль – центральний» -  вул. Текстильна, 38, м. Тернопіль.

Консультацію щодо особливостей митного оформлення, ввезених на митну територію України транспортних засобів, можна отримати, зателефонувавши на «гарячу лінію» (0352) 43-03-21.

Нагадаємо, для митного оформлення авто разом з митною декларацією на транспортний засіб, що декларується в режим імпорту, подаються такі основні документи:

- реєстраційні (технічні) документи на транспортний засіб (як правило, це технічний паспорт);

- документи, що підтверджують право власності особи на транспортний засіб (як правило, це договір купівлі-продажу) або право ним розпоряджатися та декларувати (як правило, це доручення);

- рахунок-фактуру (інвойс) або інший документ, який визначає вартість товару (можливо, це буде один і той же документ, що підтверджує право власності).

З початку лютого Тернопільською митницею оформлено 2651 транспортний засіб

Кількість оформлених з 25 листопада 2018 року транспортних засобів перетнула рубіж у 6144. У тому числі 3804 «євробляхи» - автомобілі, які були ввезені на митну територію України з 1 січня 2015 року до набрання чинності нових правил ввезення таких автомобілів та перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту.

З початку лютого цього року інспекторами Тернопільської митниці оформили 2651 транспортний засіб, серед яких 1816 «євроблях».

Загалом з початку дії Законів України від 08.11.2018 року № 2611-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткуванням акцизним податком легкових автомобілів» та № 2612-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» за оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією у Тернопільській митниці ДФС громадяни вже сплатили понад 387 млн гривень.

У Тернопільській митниці ДФС звертають увагу громадян, що 22 лютого 2019 року о 24.00 год. закінчується період дії перехідних положень Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів із застосуванням коефіцієнта 0,5.

Оформити легковий транспортний засіб із застосуванням пільги громадяни зможуть, якщо подана з метою оформлення транспортного засобу для вільного обігу та прийнята митницею електронна митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа, у якій відсутні будь-які зауваження (наявні необхідні документи, достатня сума коштів тощо). Не зможуть у разі, якщо до 22 лютого цього року включно оформлено картку відмови чи відкликано митну декларацію, відсутня можливість для подання декларантом і прийняття митницею нової митної декларації, якщо станом на 22 лютого 2019 року транспортний засіб заїхав або ж перебуває у пункті пропуску через Державний кордон України та оформлюється чи очікує оформлення попередньої митної декларації.

Від реалізації безхазяйного майна на Тернопіллі до бюджету надійшло 188,3 тис. гривень

Впродовж січня 193 юридичних особи, які допустили податковий борг на початок 2019 року, скоротили його в абсолютному значенні на загальну суму 56,1 млн гривень. Повністю виплатили свою заборгованість перед державою 130 суб’єктів господарювання. Сплачена ними сума склала 53 млн гривень.

З початку року в рахунок погашення податкового боргу спрямовано до зведеного бюджету 4,8 млн гривень, в тому числі до державного бюджету надійшло 4,1 млн гривень.

У січні подано звернення до суду щодо надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок стягнення готівкових (безготівкових) коштів на суму 39 тис. гривень. Одну заяву задоволено на 13 тис. гривень.

Надходження коштів до зведеного бюджету за рахунок реалізації безхазяйного майна становлять 188,3 тис. грн, у тому числі до державного бюджету – 16,4 тис. грн, а до місцевих бюджетів – 171,9 тис. гривень.

 

 

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

« повернутися до списку новин