Монастириська районна рада
Монастириський район, Тернопільська область

У фінансовій звітності виявлено помилку: чи необхідно подавати до контролюючого органу виправлення?

Переглядів: 233

Головне управління ДФС у Тернопільській області звертає увагу, що згідно з абзацом першим п. 44.2 ст. 44 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) для обрахунку об’єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.

Абзацами першим та другим п. 46.2 ст. 46 ПКУ передбачено, що платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог ст. 137 ПКУ.

Фінансова звітність, що складається та подається відповідно до п. 46.2 ст. 46 ПКУ, зокрема, платниками податку на прибуток, є додатком до податкової декларації з податку на прибуток підприємств та її невід’ємною частиною.

Згідно з п. 48.3 ст. 48 ПКУ податкова декларація повинна містити такі обов’язкові реквізити, зокрема, інформацію про додатки, що додаються до податкової декларації та є її невід’ємною частиною.

Форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємств затверджено наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 №897 (далі – Декларація). Фінансова звітність подається як додаток ФЗ до Декларації. При цьому у таблиці «Наявність додатків» проставляється позначка «+».

Слід зауважити, що якщо внаслідок виявлених у фінансовій звітності помилок підлягають уточненню показники Декларації, таке уточнення здійснюється відповідно до положень ПКУ, із поданням до уточнюючої Декларації уточненої фінансової звітності за відповідний звітний період.

Так, п. 50.1 ст. 50 ПКУ встановлено обов’язок платника податків надіслати уточнюючий розрахунок до податкової декларації у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності) він самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним такій податковій декларації.

Враховуючи вказане вище, якщо показники уточнюючої фінансової звітності не вплинули на показники Декларації, платник податку подає уточнюючу фінансову звітність за відповідний звітний період у такому самому порядку, як і фінансову звітність, що уточнюється, без подання уточнюючої Декларації.

Звернулись особисто 18 осіб

Впродовж першого кварталу цього року посадові особи територіальних органів ДФС у Тернопільській області провели 18 особистих прийомів громадян.

Зокрема, з них – 2 прийоми провів начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області, 3 прийоми – заступники очільника фіскального відомства, 13 прийомів – інші посадові особи.

На особистих прийомах побували по два пенсіонери та одиноких матері, шість підприємців, а також робітник, екс-працівник органів ДФС, фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність. Крім того звернулися п’ятеро осіб, соціальний стан і категорію авторів яких не визначено. За результатами проведених особистих прийомів громадянам надали 18 усних роз’яснень.

Нагадуємо, що записатись на прийом до посадових осіб Головного управління ДФС у Тернопільській області можна за номером телефону (0352) 43-46-33.

Право фізичної особи на електронне подання заяв за ф. №1ДР та ф. №5ДР через Електронний кабінет

Відповідно до п. 70.5 ст. 70 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та п. 1 розд. VII Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 №822 (далі – Положення №822), фізична особа незалежно від віку (як резидент, так і нерезидент), яка не включена до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр), зобов’язана особисто або через представника подати до відповідного контролюючого органу облікову картку фізичної особи – платника податків за ф. №1ДР (далі – Облікова картка за ф. №1ДР), яка є водночас заявою для реєстрації у Державному реєстрі, та пред’явити документ, що посвідчує особу, який містить необхідні для реєстрації реквізити (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, місце народження, місце проживання, громадянство).

Фізичні особи повідомляють контролюючі органи про зміни, які вносяться до Облікової картки з ф. № 1ДР шляхом подання заяви про внесення змін до Державного реєстру за ф. №5ДР (далі – Заява за ф. №5ДР).

Для заповнення Облікової картки за ф. №1ДР та Заяви за ф. №5ДР використовуються дані документа, що посвідчує особу та інших документів, які підтверджують зміни таких даних.

Згідно з п. 1 розділу ІІІ Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами фізичні особи, які не є самозайнятими особами, автоматично вважаються суб’єктами електронного документообігу та мають право подавати електронні документи до контролюючих органів виключно з використанням електронного цифрового підпису.

Підпунктом 17.1.14 п. 17.1 ст. 17 ПКУ передбачено, що платник податків має право реалізовувати через електронний кабінет права та обов’язки, передбачені ПКУ та які можуть бути реалізовані в електронній формі засобами електронного зв’язку.

З рекомендаціями щодо подання відомостей для реєстрації фізичної особи та/або внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків засобами інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет» фізичні особи можуть ознайомитися на офіційному веб-порталі ДФС у рубриці: «Головна/Фізичним особам/Подання відомостей для реєстрації фізичної особи/внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків засобами ІТС «Електронний кабінет».

В електронному вигляді Облікова картка за ф. №1ДР та Заява за ф. №5ДР подаються через меню «ЕК для громадян/Облікова картка фізичної особи – платника податків. Форма 1ДР/Заява про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків. Форма 5ДР» приватної частини Електронного кабінету.

Деклараційна каманія-2019: майже 5700 мешканців Тернопілля виконали свій конституційний обовязок

З початку цього року 5 682 громадян Тернопільської області подали податкові декларації про отримані доходи. Порівняно з відповідним періодом минулого року кількість декларацій зросла на 1 016. Про це повідомив заступник начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Петро Якимчук.

Він зазначив, що 2 680 осіб заявили про отримання минулоріч неоподаткованих доходів, тому зобов’язані були задекларувати їх. Ще 3 002 мешканці регіону забажали скористатись своїм правом на податкову знижку. «Загальна сума самостійно нарахованих податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб становить 7,4 млн грн, що на 2,6 млн грн більше, ніж у першому кварталі торік», - додав Петро Якимчук.

Про отримання доходів понад мільйон гривень заявили 17 осіб. Загальна сума задекларованого ними доходу склала 54,6 млн гривень. Торік було 10 таких мешканців Тернопілля. Серед основних джерел доходів мільйонерів такі: продаж нерухомого та рухомого майна, спадщина чи дарування, іноземні доходи, додаткове благо тощо. За результатами декларування мільйонери мають додатково сплатити понад мільйон гривень податку на доходи фізичних осіб та 212,8 тис. грн військового збору.

За результатами проведеної роз’яснювальної роботи 30 громадян нашої області, які отримували доходи за кордоном, виконали свій конституційний обов’язок та задекларували  300 тис. грн доходу. Про отримання інвестиційного прибутку на суму 5,9 млн грн заявили 16 осіб. Ще 202 громадян задекларували 6 млн грн доходів від здачі в найм майна, а 705 громадян отримали 83,1 млн грн доходів за договорами спадщини чи дарування. Від продажу нерухомого чи рухомого майна 418 громадян отримали 33,9 млн грн доходу.

Загальна сума задекларованого доходу становить 192,2 млн гривень. За результатами проведених перерахунків декларанти визначили до сплати 7,4 млн грн податку на доходи фізичних осіб.

Найбільше декларацій із тих осіб, які зобов’язані декларувати доходи, отримані у 2018 році, подали мешканці Тернополя – 350 декларацій на суму майже 73 млн грн. Їм нарахували до сплати понад 2 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 513,6 тис. грн військового збору. У Чортківському районі 242 декларанти заявили про отримання 7,6 млн грн доходів, а нараховані податкові зобов’язання склали 378,7 тис. грн податку та 96,7 тис. грн військового збору. На Борщівщині та Кременеччині задекларували неоподатковані доходи відповідно 299 та 216 осіб на суму 5,5 млн грн та 6,1 млн гривень. Сплатять мешканці цих районів відповідно 359,3 тис. грн полатку на доходи фізичних осіб, 80,6 тис. грн військового збору (Борщівський район) та 343,2 тис. грн податку, 88,9 тис. грн військового збору (Кременецький район).

 

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

« повернутися до списку новин