Монастириська районна рада
Монастириський район, Тернопільська область

Про стан забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення району та виконання заходів щодо стабілізації епідемічної ситуації, спричиненої коронавірусом COVID-19

Переглядів: 780

 

МОНАСТИРИСЬКА РАЙОННА РАДА

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ  СКЛИКАННЯ

СОРОК ПЕРША ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

20 березня 2020 року                                                            м. Монастириська                                  №481

 

Про стан забезпечення  санітарно-епідеміологічного благополуччя населення району та виконання заходів щодо стабілізації епідемічної ситуації, спричиненої коронавірусом COVID-19

 

Розглянувши Протокол №4 від 18 березня 2020 року засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Монастириській районній державній адміністрації, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19), Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

 1. Заборонити з 18 березня 2020 року до 3 квітня 2020 року роботу суб'єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, ринків району, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв'язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

2. Заборонити з 18 березня 2020 року до 3 квітня 2020 року перевезення пасажирів автомобільним транспортом на приміських пасажирських маршрутах (крім перевезення легковими автомобілями).

  3. Монастириському відділенню поліції Теребовлянського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області:

 1. Забезпечувати цілодобову охорону усіх медичних закладів, в які будуть госпіталізовані пацієнти з підозрою на COVID-19.
 2. Рекомендувати перейти на посилений режим несення служби, забезпечення громадського порядку та дотримання правил щодо карантину людей відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19)».
 1. Місцевим радам забезпечити контроль за  самоізоляцією осіб, які повернулись із закордону менше ніж  14 діб тому.

    Осіб, які не дотримуються самоізоляції вважати порушниками правил карантину та такими, що підлягають під штрафні санкції за порушення правил щодо карантину людей, із застосуванням примусової ізоляції до них.

Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм тягне за собою накладання штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян (17-34 тис. грн.) і на посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян (34 – 170 тис. грн.).

Місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування району під час карантину:

 1. Обмежити доступ до державних установ та органів місцевого самоврядування.
 2. Призупинити проведення службових нарад з великою кількістю учасників, засідань за «круглим столом», семінарів та обмежити відрядження державних службовців.
 3. Організувати дистанційну форму роботи для працівників.
 1. Комунальному некомерційному підприємству "Монастириська центральна районна лікарня" Монастириської районної ради, Комунальному некомерційному підприємству "Монастириський районний центр первинної медико-санітарної допомоги "Монастириської районної ради:
  1. Визначити перелік закладів охорони здоров'я для надання медичної допомоги пацієнтам з ознаками гострих респіраторних захворювань не менше 14 днів, які перебували в країнах, де зареєстровано циркуляцію вірусу COVID-19.
  2. Визначити маршрути пацієнтів з ургентними патологіями до закладів охорони здоров'я району.
  3. Вважати пріоритетом для закупівлі медичними закладами медичного майна та обладнання для реанімаційної та дихальної підтримки і засоби індивідуального захисту медпрацівників.

             Зобов'язати виконувача обов'язків директора комунального некомерційного підприємства «Монастириська центральна районна лікарня» Монастириської районної ради та директора комунального некомерційного підприємства «Монастириський районний центр первинної медико- санітарної допомоги» Монастириської районної ради:

 1. Заборонити вільне відвідування пацієнтів медичних закладів, визначити час прийому передач, виставити пости з середнього медичного персоналу для здійснення обмеження відвідувань закладу, контролю гігієнічного та протиепідемічного (маски, бахіли) режимів.
 2. Зобов'язати відвідувачів під час перебування у закладах охорони здоров'я користуватися медичними масками.
 3. Розмежувати потоки пацієнтів у стаціонарах та поліклініках із соматичною патологією та ознаками гострих респіраторних вірусних інфекцій.
 4. Призупинити планову госпіталізацію пацієнтів.
 5. Скласти план перепрофілювання ліжок і відділень на випадок масового поступлення пацієнтів з ознаками респіраторних захворювань, забезпечення роботи всіх служб закладу в цілодобовому режимі, забезпечити медичний персонал засобами індивідуального захисту.
 6. Організувати роботу кабінетів для прийому хворих з підвищеною температурою у дві зміни із 30-хвилинною перервою для здійснення вологого прибирання, провітрювання та ультрафіолетового опромінення 2-3 рази за зміну.
 7. Обмежити відвідування стаціонарних пацієнтів, в тому числі вагітних та породіль у пологовому стаціонарі.
 8. Обслуговувати виклики на дому до пацієнтів з температурою 38 град, із застосування засобів індивідуального захисту.
 9. Започаткувати дистанційне консультування вагітних жінок та дітей першого року життя за допомогою засобів телекомунікаційного зв'язку; встановити двічі на тиждень телефонні контакти з вагітними, що перебувають на обліку, для своєчасного з'ясування наявності у них ГРВІ.
 10. Забезпечити дотримання посиленого дезінфекційного та протиепідемічного режиму з проведенням вологого прибирання дезсередниками, частого провітрювання приміщень, де перебувають пацієнти (щогодини на 15-20 хв.), а також використання медичними працівниками засобів індивідуального захисту.
 11. Забезпечувати контроль за станом готовності лікувальних закладів, здійснювати роз'яснювальну роботу з медичним персоналом та громадськістю через засоби масової інформації.

6. Управлінню соціального захисту населення районної державної адміністрації, головам місцевих рад:

 1. Забезпечити постійний моніторинг стану життєзабезпечення одиноких осіб похилого віку, позбавлених стороннього догляду та інших соціально-незахищених верств населення.
 2. Забезпечити в управлінню соціального захисту населення районної державної адміністрації виконанння заходів щодо не допущення виникнення гострих респіраторних вірусних інфекцій, максимально забезпечити надання адміністративних послуг соціального характеру, у тому числі, призначення усіх видів державної допомоги, відповідно до заяв громадян, які мають прийматися від населення уповноваженими особами, визначеними виконавчими комітетами селищних і сільських рад, об'єднаних територіальних громад та передаватися відповідним органам соціального захисту населення.

   7. Оприлюднити дане рішення на офіційному веб-сайті Монастириської районної ради та в засобах масової інформації району.

8. Контроль за виконанням рішення доручити постійним комісіям Монастириської районної ради.

 

Голова районної ради                                                                                                                       Володимир ДАНИЛЮК

 

 

« повернутися до списку новин