Звернення Бучацької та Монастириської районних рад щодо утворення Бучацького госпітального округу

Кабінет Міністрів України

Народному депутату
Люшняку М.В.

Голові Тернопільської облдержадміністрації
Барні С.С.

Голові Тернопільської обласної ради
Овчаруку В.В.

Головам депутатських фракцій Тернопільської бласної ради

Звернення

Незважаючи на попередні звернення та подані нами аргументи щодо утворення Бучацького госпітального округу, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року №204-р «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Тернопільської області» Бучацький район включений до складу Чортківського госпітального округу, а Монастириський район та Золотниківська об’єднана територіальна громада – до Бережанського госпітального округу.
Ми, депутати Бучацької та Монастириської районних рад,  категорично не можемо погодитися з таким рішенням, яке, крім іншого, прийняте без обговорення місцевих рад та з порушенням процедури .
Згідно Порядку створення госпітальних округів зона обслуговування госпітального округу визначається своєчасністю прибуття до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування, що не повинно перевищувати 60 хвилин, та повинна бути еквівалентна радіусу зони обслуговування 60 кілометрів за умови наявності доріг з твердим покриттям. Крім того, зона обслуговування може бути меншою (а не більшою) за відсутності шляхів сполучення чи особливостей  рельєфу, які суттєво ускладнюють комунікації.
При плануванні Бережанського та Чортківських госпітальних округів не враховано процедуру визначення складу, меж та зони обслуговування, так як більша частина населення Монастириського району, частина сіл Бучацького району (Стінка, Млинки, Космирин, Набережна, Берем’яни, Жнибороди), а також Коропецької та Золотопотіцької об’єднаних громад проживає на відстані більше 60 кілометрів, а деякі села і до 100 км. Крім того, в районі жахливий стан доріг. Транспортного сполучення з Бережанами, практично немає, за винятком двох прохідних рейсів. Більшість населення не можуть добратися за 1 год. до округу.  Також потрібно врахувати, що більша частина Монастириського району знаходиться в гористій місцевості і межує з Івано-Франківською областю. Через Монастириський та Бучацький райони проходить основна траса на Буковель з північно-східного напрямку з великим потоком автомобільного транспорту. Були випадки дорожньо-транспортних пригод з численними жертвами. На трасі Івано-Франківськ Тернопіль протяжністю 140 км не залишиться жодної лікарні, що ускладнить можливість доставки потерпілих вчасно.
У селах Бучацького та Монастириського районів на відстані більше 60 км нараховується  832 багатодітних сімей, де виховується 3437 дітей, у тому числі 563 сімей з трьома дітьми, 118 з чотирма дітьми, 55 сімей з п’ятьма дітьми, 27 сімей із шістьма дітьми, 17 сімей із сімома дітьми, 18 сімей із вісьмома дітьми, 10 сімей із дев’ятьма дітьми, 30 сімей з десятьма та більше дітьми. У той час коли в Україні в цілому та в Тернопільській області зокрема стала тенденція перевищення смертності над народжуваністю, у селах Стінка, Космирин, Набережна щорічний природній приріст населення становить в середньому 120 осіб, що за 5 років забезпечує чисельність середньостатистичного села.
Станом на 2018 рік на вищезгаданих територіальних утвореннях проживають 33 486 жінок фертильного віку, що зобов’язує забезпечити повний спектр медичних послуг пов’язаних із передпологовим, пологовим і післяпологовим періодом.
Крім того, в місті Монастириська знаходиться незавершена будівля Монастириського лікарняного комплексу за адресою: вул. Сонячна, м. Монастириська, готовність якого, на даний, час становить біля 70%.
Беручи до уваги чисельність Бучацького району (63703 жителі), Монастириського району (28300 жителів), Золотниківську ОТГ Теребовлянського району (9313 жителів), географічне їх розміщення, демографічну ситуацію, особливості транспортного сполучення,  економічний потенціал, інституційну сталість, інші принципи та критерії, наполягаємо на утворенні Бучацького госпітального округу на основі Бучацької ЦКРЛ, Монастириської ЦКРЛ, Золотопотіцької РКЛ та КУТРР «Золотниківської районної лікарні №2» та просимо виділити кошти на добудову незавершеного будівництва Монастириського лікарняного комплексу за адресою: вул. Сонячна, м. Монастириська. Проектно-кошторисна документація є в наявності.

Прийнято на спільному засіданні  Бучацької та Монастирської районних рад сьомого скликання
26 грудня 2018 року