Монастириська районна рада

Щоб своєчасно відзвітувати про отримані доходи у 2018 році Головне управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що останній день подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) за 2018 рік

Переглядів: 219

Головне управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що останній день подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) за 2018 рік:

- для фізичних осіб – підприємців, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням, – протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності;

- для громадян і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність та які зобов’язані подати декларації, – 02.05.2019;

- для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2019 (включно).

А сплатити податкові зобов'язання, зазначені у податковій декларації за звітний (податковий) 2018 рік:

- фізичних осіб – підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – не пізніше 21 лютого 2019 року;

- фізичних осіб, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування), – протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання декларації;

- громадян та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, – не пізніше 31 липня 2019 року.

Відзначимо, що платник податку – фізична особа, який зобов’язаний подати декларацію, визначити та сплатити свої податкові зобов’язання, сплачує по кодам платежу:

- «11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;

- «11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».

Платники податку – фізичні особи, які відповідно до розділу IV Податкового кодексу України зобов’язані сплатити податок, але звільнені від подання декларації (при нотаріальному посвідченні договорів та/або при видачі свідоцтв про право на спадщину тощо), сплачують по коду платежу:

- «11010501» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами, які не підлягають обов’язковому декларуванню»;

- «11011000» – «військовий збір».

Підприємницька діяльність громадським обєднанням дозволена за певних умов

 

Головне управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що положення Податкового кодексу України передбачають можливість здійснення громадськими об’єднаннями, які є неприбутковими організаціями, підприємницької діяльності для досягнення мети, заради якої вони були створені, та отримувати дохід від неї. Проте такий дохід не може бути розподілений між засновниками та членами громадського об’єднання і має бути спрямований виключно на досягнення мети її діяльності, визначеної установчими документами.

Детально про це йдеться у листі Міністерства фінансів України від 06.02.2019 №11210-09-5/3214.

Отримання картки платника податків – популярна послуга серед мешканців Тернопільщини

Впродовж січня 2019 року 17 Центрів обслуговування платників органів ДФС Тернопільської області відвідало 33 218 платників податків. Фахівці фіскальних органів надали 8 231 адміністративну послугу. Порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість відвідувачів зросла на 748 осіб. А от кількість наданих послуг зменшилася на 172, оскільки суб’єкти господарювання активно використовують для цього електронний сервіс «Електронний кабінет».

Більшість адміністративних послуг надали в Тернопільському управлінні – 2 629 (31,9%). Трохи менше - Кременецькому, Теребовлянському, Чортківському управліннях, а це відповідно 1 611 (19,6%), 1 493 (18,1%), 1 169 (14,2%) послуг. Козівське управління та ГУ ДФС в області надали 945 (11,5%) та 384 (4,7%) адмінпослуги.

У структурі наданих адміністративних послуг найбільшу питому вагу займає послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. Цією послугою скористалися 4 484 фізичних осіб, це становить 54,5% від загальної кількості наданих адміністративних послуг. Також значну кількість послуг було надано щодо видачі відомостей із Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків – 682 (18,2%), реєстрації книг обліку розрахункових операцій – 587 (7,1%), надання витягів із реєстру платників єдиного податку –  583 (7,1%).

У приміщенні ЦОП Тернопільської ДПІ працівники сектору реєстрації користувачів управління (центру) сертифікації ключів ІДД ДФС України надають послуги з безкоштовної видачі посилених сертифікатів відкритих ключів електронного цифрового підпису для юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадян. У січні 2019 року працівники підрозділу згенерували 1 422 відкритих ключів електронного цифрового підпису.

На Тернопіллі до бюджету сплатили 214,4 млн грн митних платежів

Впродовж січня цього року Тернопільською митницею ДФС до Державного бюджету України перераховано 214,4 млн грн митних платежів. Про це повідомила начальник відомства Оксана Антонович. «Варто зазначити, що порівняно з відповідним періодом минулого року цьогорічні надходження зросли на 118,6 млн грн або на 124 відс. За аналогічний період  2018 року було адміністровано 95,8 млн гривень».

Найбільше перераховано податку на додану вартість: 116,2 млн грн цьогоріч проти 83,7 млн грн минулорічних. Суттєво зросли надходження від мита: 23 млн грн, що на 13,9 млн грн більше, ніж у січні 2018 року. Акцизного податку сплачено 63,5 млн грн, що на 60,8 млн грн або у 23 рази більше, ніж у звітному минулорічному періоді. У 75 разів зросла плати за здійснення митних формальностей та інших платежів, а це 11,6 млн грн у січні 2019 року, що на 11,4 млн грн більше, ніж у січні 2018 року.

«Значний ріст надходжень акцизного податку та плати за здійснення митних формальностей пояснюється активізацією громадян, які поспішають розмитнити свої транспортні засоби, що перебувають на іноземній реєстрації. Адже до завершення періоду, коли можна скористатися пільговим розмитненням, залишилися лічені дні», - пояснила Оксана Антонович.

Держслужбовці для заповнення декларації можуть отримати відомості про доходи в Електронному кабінеті

Головне управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що для користувачів Електронного кабінету створено нові можливості при вході до особистого кабінету з обранням типу особи, якою здійснюється вхід та проводиться електронна ідентифікація.

Так, посадові особи державних органів, органів місцевого самоврядування, інших органів, підприємств та організацій після проходження електронної ідентифікації з використанням електронного підпису мають можливість здійснити вхід до Електронного кабінету в якості «посадової особи» або «фізичної особи».

Залежно від обраного типу особи, якою здійснюється вхід, користувачу Електронного кабінету пропонуються сервіси та послуги, передбачені або для особистого кабінету фізичної особи або особистого кабінету юридичної особи.

Наприклад, Електронний кабінет для фізичної особи надає такі можливості, як сплата податків, отримання відомостей про суму виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, подання Декларації про майновий стан та доходи, інші сервіси та послуги для фізичних осіб (громадян) тощо.

А вхід до особистого кабінету юридичної особи може здійснюватися керівником, бухгалтером, особою, яка має право підпису, або особою, якій делеговано право підпису відповідних документів.

 

 « повернутися до списку новин