Монастириська районна рада
Монастириський район, Тернопільська область

Президент підписав закон, який дає додаткові пільги для обох батьків-усиновлювачів

Переглядів: 296

Президент України Володимир Зеленський підписав свій перший закон. Йдеться про закон, який визначає однакове право на відпустку для обох батьків-усиновлювачів.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання відпустки усиновлювачам при всиновленні дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування» (№ 6350), ухвалений 30 травня 2019 року, за нього проголосували 248 народних депутатів.

Законом передбачено, що працівникам, які усиновили дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку зі всиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів – при усиновленні двох і більше дітей) без урахування святкових і неробочих днів після набрання законної сили рішенням суду про всиновлення дитини. Така відпустка надається за умови, що заява про надання відпустки надійшла не пізніше трьох місяців з дня набрання законної сили рішенням суду про всиновлення дитини.

У разі усиновлення дитини (дітей) подружжям зазначена відпустка надаються одному з подружжя на їх розсуд.

Цей Закон опубліковано в парламентській газеті «Голос України» у четвер, 20 червня. Він набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування (21 червня 2019 року).

Працівникам, які усиновили дитину (або одночасно двох і більше дітей), надається відпустка для догляду за дитиною на умовах і в порядку, встановлених статтями 179 і 181 Кодексу законів про працю України.

 

Головне територіальне управління юстиції

у Тернопільській області

« повернутися до списку новин