Монастириська районна рада
Монастириський район, Тернопільська область

Нещодавно в Монастириській ДПІ Козівського управління Головного управління ДПС у Тернопільській області відбувся сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” на тему «Компанія декларування 2020».

Переглядів: 134

На запитання платників податків відповідала начальник Монастириської ДПІ Головного управління ДПС у Тернопільській області  Керницька Надія Володимирівна.

Пропонуємо вашій увазі найцікавіші питання, які надійшли під час «гарячої лінії» від платників податків та відповіді на них.

Питання  №1 В який спосіб та в який термін, я зобов’язаний подати декларацію про майновий стан та доходи за 2019 рік в рамках «Компанія декларування 2020»?

Платник податків може обрати зручний для себе спосіб подачі податкової декларації про майновий стан і доходи:

 • особисто або уповноваженою на це особою;
 • надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
 • засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

Граничний термін подання декларації за звітний (податковий) 2019 рік – 30.04.2020 р.

Водночас нагадуємо, що платники податків мають право задекларувати право на податкову знижку, відповідно до ст. 166 ПКУ, шляхом подання декларації до 31.12.2020 р.

Питання №2 Коли виникає обов’язок щодо подання декларації у платників податків?

Відповідь Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні:

 • доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам;  успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплачено ПДФО та військовий збір, тощо;
 • доходів від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді  основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, а також інвестиційних доходів;
 • іноземного доходу;
 • та в інших передбачених Кодексом випадках.

 

Питання №3 Що саме слід мені подати до податкового органу для отримання податкової знижки на навчання?

Відповідь.  Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати декларацію до 31 грудня року наступного за звітним. До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема: квитанціями; платіжними дорученнями; фіскальними або товарними чеками; прибутковими касовими ордерами; меморіальними ордерами тощо.

Крім того, понесені витрати підтверджується копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Для оформлення податкової знижки на навчання потрібно подати

 • Копія паспорта (1, 2 і сторінка прописки);
 • Копія ІПН;
 • Копія свідоцтва про вступ у шлюб / копія свідоцтва про народження дитини в тому випадку, якщо податкова декларація подається чоловіком або родичами;
 • Довідку від навчального закладу з відомостями, з яких слідують дані про період навчання студента;
 • Копія всіх квитанцій, які свідчать про сплату вами внесків / платежів. Бажано мати при собі оригінали цих квитанцій, які можуть у вас зажадати для порівняння з копіями;
 • Довідку про доходи (оригінал) за звітний рік за спеціальною формою для оформлення податкової знижки. Якщо ви працювали у звітному році в декількох компаніях (одночасно або в різні періоди), то довідки про доходи необхідно взяти в кожній з них;
 • Номер поточного рахунку в банку (номер картки). Взяти ці дані можна в банку, який зобов'язаний надати вам відповідну довідку;
 • Декларацію про доходи та майновий стан разом з розрахунком суми податкової знижки (додаток №6 до декларації).

Питання №4 Чи можу я скористатися правом на податкову знижку  по оплаті за дитячий садок.

Відповідь Відповідно до пп. 166.3.3 ст. 166 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.   

            Враховуючи те, що дитячі садки відносяться до дошкільної освіти , Ви вправі скористатися правом на податкову знижку  по оплаті за дитячий садок.

 

Питання №5 За якою формою подається декларація про майновий стан і доходи ?

Відповідь Звертаємо увагу, що згідно з наказом Міністерства Фінансів України  від 25.04.2019 року  №177 з 01.01.2020 року вводиться в  дію нова форма  податкової декларації.

За інформацією щодо зміненої форми податкової декларації про майновий стан і доходи громадян та порядку її заповнення, громадяни можуть звернутися до Центрів обслуговування платників  Козівського управління  Головного управління ДПС у Тернопільській  області .

Питання №6 Що таке інвестиційний прибуток і чи повинен я сплачувати податок з такого доходу?

У разі якщо внаслідок укладання договору купівлі-продажу інвестиційного активу виникає позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами за наслідками звітного (податкового) року – такий дохід включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку.

     При цьому, фізична особа, яка отримує інвестиційний прибуток, повинна надати податкову декларацію у встановленому порядку та у відповідних випадках, сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків.

« повернутися до списку новин